Zgjedhjet në Kosovë, Lista drejt fitores në komunat me shumicë serbe

Zgjedhjet në Kosovë, Lista drejt fitores në komunat me shumicë serbe

09:30 07/10/2019

Sipas rezultateve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve në Kosovë, Lista Serbe udhëheq në të gjitha komunat me e banuara me shumicë serbe.

Konkretisht, Lista renditet e para në Leposaviq, Zubin Potok, Graçanicë, Zveçan, Shtërpcë dhe Ranilluk.

Nga numërimi i votave, Lista Serbe deri më tani ka marrë 47 mijë e 574 vota apo 6,26 përqind të tyre. /tvklan.al


Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori