Zjarr masiv në kodrat e Kallmit


Zjarr masiv në kodrat e Kallmit

18:32 15/09/2020

Digjet një siperfaqe e konsiderueshme me pisha dhe shkurre

Kodrat e Kallmit në Durrës janë përfshirë nga një zjarr masiv që prej orëve të para të mëngjesit.

Si pasojë e zjarrit janë djegur sipërfaqe të konsiderueshme me pisha dhe shkurre.

Të angazhuar për vënien nën kontroll të situatës janë 6 automjete si dhe 20 forca të repartit të zjarrfikësve. Zjarri nuk ka vënë në rrezik objektet.

Vatrat janë të pakta, ndërsa ndërhyrja mbetet e vështirë për shkak të terrenit.

Tv Klan

Të ngjashme