Zjarr masiv në Patos

Foto ilustrim

Zjarr masiv në Patos

16:48 23/04/2019

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe ullishte në zonën e quajtur Rërëz, Patos.

Mësohet se zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak të erës së fortë. Nga flakët rrezikohen seriozisht me dhjetëra rrënjë ullinj.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e zjarrfikësve të cilat po bëjnë të mundur fikjen e flakëve.

/tvklan.al

Të ngjashme
UKT