Zjarr në kodrën e Bradasheshit në Elbasan


Zjarr në kodrën e Bradasheshit në Elbasan

17:11 13/09/2020

Vihet në kontroll zjarri në Priskë të Tiranë

Një vatër zjarri ka shpërthyer mesditën e sotme në Kodrën e Bradasheshit në Elbasan. Terreni i thyer malor dhe era, janë bërë pengesë për zjarrfikësit që të vendosin nën kontroll flakët.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. Ndërkohë ndërhyrja e zjarrfikësve ka vendosur në kontroll zjarrin në Priskë të Tiranës.

Ministria e Mbrojtjes thotë se deri tani, 20% e vatrave të vogla janë eliminuar. Disa vatra janë ende aktive, por pa rrezik për banorët e zonës.

Tv Klan

Të ngjashme