Pylli në Pishporo të Fierit është përfshirë nga zjarri, teksa flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi për shkak të erës së fortë.

Për shuarjen e flakëve kanë shkuar 8 zjarrfikëse në vendngjarje si dhe dy autobotë.

Sipas Prefektit Lefter Shehaj, i cili ndodhet pranë vatrës së zjarrit për të monitoruar nga afër situaten, pritet ndërhyrja nga ajri pasi terreni është i vështirë dhe zjarri në kurorën e pishave e vështirëson ndërhyrjen e zjarrfikësve.

/tvklan.al