ZONE E LIRE – EMISIONI 614 – TV KLAN

ZONE E LIRE – EMISIONI 614

Emision: 11.05.2018

Të ftuar: 

Zef Deda,
Gezim Kruja,
Sandra Gjoni,
Drande Xhaj,
Lusinda Bregu,
Tan Brahimi,
Mimoza Marjanaku,
Bruno Shllaku,
Endrim Mustafa – Teater / ‘Lufta dhe paqja…pa pilaf’ ne skenen e Shkodres
Intervista – “Kur te rreh gruaja”
“Blind test nostalgjie”

 Ai është ndër aktorët që ka lënë gjurmë në historinë e artit shqiptar. Bëhet fjalë për aktorin Gëzim Kruja i cili pas daljes në pension nuk është ftuar për të luajtur në shfaqjet e Teatrit të Shkodrës. I ftuar sot në emisionin “Zonë e Lirë” Kruja e konfirmoi këtë pa i i munguar eleganca në të shprehur. “Atë që bën gol e lënë në stol” tha ai, teksa shtoi se mes aktorëve ka xhelozi.
 
“Dëgjoje një fjalë të bukur, se kam shkruajtur boll dhe kam luajtur boll dhe desha të flas për jetën artistike për të cilat duhet të shkruaj 3 romane për të treguar çfarë kam luajtur në skenë. Unë kam thënë dy gjëra, artistin e lë skleroza dhe futbollistin këmba. Këta të dy kur t’i lërë këmba dhe truri ikin vetë. Po ty e pas trurin dhe këmbën këto s’të lenë. Sot ka xhelozi përderisa s’më thërrasin? Sepse nuk më duan. Atë që bën gol e lënë në stol”, tha aktori.


 

Laert Vasili,
Artemisa Kusi,
Arjola Basho,
Josif Sina,
Jaho Guma,
Jetmir Alku,
Fisnik Kurti,
Ullnor Kurti,
Roni Kapllani,
Evisa Budini – Teater Muzikal / Laert Vasili na rrefen ‘Kenge dashurie me korba’
Intervista – “Korbat e Laert Vasilit”
“Mix blind test”

 

Florian Vaso,
Zamir Ndroqi,
Blerim Arapi – Stroke Unit / Spitali Amerikan më njësi të re shërbimi

 

Stela – ‘Po ti kush je?’ Muzike / Stela vjen si ‘bejb’ nga Ankona
Intervista – “Nje bejb si Stela”
“Stela blind test”

 

Marko Strazimiri – ‘Po ti kush je’? Muzike / Marko 16 vjec vjen me ‘Dashni je ti’
“Marko blind test”

Kategori
ZONE E LIRE
0 Komente

Përgjigju

*

*