15 milionë euro për bashkitë nga qeveria italiane

15 bashki të vendit kanë arritur të fitojnë projektet që kanë paraqitur në Ministrinë e Financave për të realizuar rikosntruktimin e shkollave, godinave kulturore dhe disa veprave publike.

Janë 15 milionë euro që janë dhënë nga qeveria e Italisë për projektin italo-shqiptar të konvertimit të borxhit, të cilat do të shkojnë për qytetaret në bashkitë fituese që paraqiten idetë më të mira. 

Kjo ishte thirrja e 5-të që qeveria shqiptare dhe ambasada e Italisë bëri për pushtetin vendor. Programi do të vazhdojë edhe në vitet e tjera.

Tv Klan

Kategori
EkonomiTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...