Lajmet e fundit

Guida TV

Publicitet
Emisione
Publicitet
Publicitet
Publicitet
Publicitet
Publicitet
 • vajushi-livorno-653x420

  Armando Vajushi dëmtohet rëndë

  Armando Vajushi do të mungojë nga 4 deri 6 muaj. Mesfushori shqiptar që luan me Pro Verçelin në Serinë B, pësoi një dëmtim të rëndë në gjurin e majtë....
 • taulant xhaka

  Taulant Xhaka në formacionin ideal

  Muaji i ardhshëm do të jetë tepër i rëndësishëm për Kombëtaren, që do të zhvillojë ndeshjet kualifikueset të botërorit me Lihtenshtejnin dhe Spanjën. Kuqezinjtë, pjesë e Superligës së Zvicrës...
 • Rei Manaj

  Manaj dhe Strakosha, shqiptarët që po shkëlqejnë

  Rei Manaj dhe Thoma Strakosha janë dy të rinjtë shqiptarë që po befasojnë në Serie A. Të dy treguan se e meritojnë vendin e titullarit. Manaj hyri në fushë...
 • pjeshka

  Video/ Sherri Ronaldo-Zidane për zëvendësimin

  Zëvendësimi i Cristiano Ronaldo gjatë ndeshjes me Las Palmas krijoi polemika veçanërisht në mediat spanjolle. Sulmuesi i Real Madrid u shfaq nervoz i ulur në stol dhe nuk takoi...
 • derbi

  Derbi mbyllet pa gola

  Derbi i kryqeytetit u mbyll pa gola edhe pse pati raste shënimi, veçanërisht nga lojtarët e Partizanit gjatë pjesës së dytë. Sfida më e rëndësishme e javës së katërt...
 • _91374836_sim1

  Manaj shënon, Pescara merr 1 pikë

  Rei Manaj i dha 1 pikë me vlerë skuadrës së Pescara në fushën e Genoa. Sulmuesi shqiptar, i cili zëvendësoi Ledian Memushajn gjatë pjesës së dytë realizoi golin e...
 • _91376713_gettyimages-585208050

  Samsung vonon shitjen e Galaxy Note 7

  Gjiganti i teknologjisë së Koresë së Jugut, Samsung, është shprehur se do të vonojë shitjet e 2.5 mln pajisjeve Galaxy Note 7, për shkak të baterisë që tej-nxehet. Janë...
 • 28E6369100000578-3805013-image-a-4_1474676702392

  Interneti ul dëshirën për…

  Nuk ka qenë kurrë më e lehtë për gjeneratat e reja të gjejn dashurinë. Por teknologjia e re në fakt ka efektin e kundërt. Një studim thotë se personat...
 • carcinomae

  Microsoft gjen kurën e kancerit

  Ekspertët që punojnë për kompaninë Microsoft thonë se trupi njerëzor do jetë i aftë gradualisht të “riprogramohet” në gjendjen e tij të shëndetshme. Microsoft thotë se do gjejë kurën...
 • samsungggg

  Galaxy On7, Samsung prezanton së shpejti telefonin e ri

  Për të fiksuarit pas teknologjisë Samsung nxjerr në treg modelin Galaxy On7 (2016). Me një çmim prej 240 dollarësh, telefoni vjen me parametra të lartë, me ekran 5.5 inç,...
 • twitter

  Twitter drejt shitjes

  Sipas një burimi kofidencial të Cnbc, Twitter ka hyrë në diskutime me blerësit e mundshëm si Google apo Saleforce. Mendohet së një marrëveshje e tillë mund të arrihet deri...
 • iOS-10-Notification-Center-cleart-alert-iPhone

  Ja çfarë i bën iOS 10, iPhone tuaj

  Lançimi i sistemit të ri të operimit nga Apple, iOS 10, ka rezultuar me të meta. Disa kanë rrëfyer se update i ka detyruar disa prej përdoruesve t’i bëjnë...
Publicitet
 • Përbërësit:  1 L lëng perimesh të ziera 320 gr oriz për rizoto 230 gr sallatë jeshile 40 gr verë e bardhë 40 gr djathë grana 30 gr stika pishe...
 • Përbërësit: Gjysmën tasi thërrime buke Gjysmë luge kripë 200 gr djathë parmixhan Një racion mish të grirë Gjysmë luge piper të zi Gjysmë luge rigon Gjysmë lugë borzilok të...
 • Përbërësit: 400 gr makarona rotini 280 gr brokoli 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 filxhanë proshutë 425 gr salcë Alfredo piper i zi 1 filxhan djathë 1/2 filxhan qumësht...
 • Dashi Energjia juaj do venitet në mëngjes. Keni shumë punë për të bërë, duhet të zgjoheni herët dhe t’i keni të qarta përgjegjësitë tuaja pasdite. Stresi fizik ose mendor...
Publicitet
 • Nuk ka qenë kurrë më e lehtë për gjeneratat e reja të gjejn dashurinë. Por teknologjia e re në fakt ka efektin e kundërt. Një studim thotë se personat...
 • Çfarë i shkakton aknet? Arsyeja kryesore është prodhimi i tepërt i vajit të fytyrës, por jo vetëm. Janë disa faktorë të përditshëm që i shkaktojnë ato. -Vini shumë makijazh...
 • Një pacienti i duheshin 27,000 paund për të rregulluar dhëmbët e tij pasi nuk shkoi tek dentisti për 10 vite. Një rregull thotë se është mirë t’i kontrollojmë dhëmbët...
 • Erin Cross, 6-vjeç, ka luftuar leukeminë akute për 3 vite dhe ka provuar çdo metodë të mundshme kurimi. Shansi i saj i vetëm për të mbijetuar ishte të bënte...