Burg për dy grabitësit e Rinasit. Zbulohet mesazhi: “U nis vajza”

Neim Avdulaj dhe Ernest Kupa para Gjykatës nuk kanë pranuar se janë autorë të dy grabitjeve në rrugën e Rinasit. 28-vjeçari Avdulaj ka qenë i pari që doli para togave të zeza për tu njohur me masën e sigurisë.

Ai ka filluar të flasë, por është ndërprerë nga avokati duke thënë se ata nuk ishin të qartë me provat dhe preferojnë të shprehen në një moment tjetër. Por për prokurorinë dhe policinë Avdulaj ka patur rol kryesorë në dy grabitjet. Nga hetimi është faktuar se vlonjati ka patur detyrën të vëzhgojë blindat me para që dilnin nga banka.

Pasi kanë dalë nga telefoni i tij ai ka nisur një mesazh ku shkruante se “u nis vajza”. Por hetuesin nuk kanë mundur të idetifikojnë marrësin e këtij mesazhi. Edhe i ndaluari tjetër si pjesë e këtij grupi Ernest Kupa ka mbajtur qëndrim mohues duke mos pranuar akuzat e ngritura. Mësohet se ai ka deklaruar se nuk lidhje me grabitjet e ndodhura. Megjithatë policia është e bindur se i riu nga Kruja është pjesë e dy grabitjeve ku janë marrë rreth 7 milion euro.

Të ndaluarit dhe personat e shpallur në kërkim janë parë shpesh në picerinë që i riu nga Kruja kishte ngritur në qytetin e tij. Të mërkurën policia la në burg Fation Xhyliun dhe Ditjon Memlikën si pjesë e bandës që kryen dy grabitje. Në kërkim janë shpallur Jetmir Çerpja dhe Admir Murataj./ TV KLAN

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...