bes kallaku

 • “The Brave”/ Një film për Lazaratin në të gjitha kinematë në Shqipëri dhe Kosovë

  Armand Assante (që ka luajtur dhe te filmi “Gotti”) e Louis Mandylor që luan te “Martesa Ime Greke”, janë 2 nga aktorët e Hollivudit që janë bashkuar me 3 nga aktorët më të mëdhenj rusë (Ravshana Kurkova, Yuriu Kutsenko dhe Ivan Makarevich), si dhe aktorët e njohur shqiptarë, Bes Kallaku,...
 • “Tre musketierët” e B.E Caffe, Bes Kallaku: D’Artanjan është…

  Padiskutim që ky do të jetë një sukses i radhës për Bes Kallakun, por edhe aktorët e tjerë që ai do të ketë në krah. Ai është një nga aktorët më të ndjekur në Shqipëri, me një numër të madh fansash në rrjetet sociale. Këtë herë do ta shohim...
 • RUDINA – NJIHUNI ME GJYSHEN ME TE FAMSHME, IJEN E BES KOLLAKUT; IDE DHE TENDENCA NE ARREDIMIN E SHTEPISE!

  Të ftuar: Trëndafile Daci – Ija Bes Kallakut Bes Kallaku – Aktor Humori Ajo është gjyshja më e famshme e rrjeteve sociale, e cila me sensin e saj të humorit ka bërë për vete shumë fansa. Pak e dinë që emri i saj është Trëndafile Daci, pasi ajo është...
 • Video/ Flet Ija e Bes Kallakut: Si e mora vesh lajmin për shtatzëninë e Xhensilës

  Lajmet se këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku ishin në pritje të një fëmije dolën vetëm pak kohë para se vetë aktori të jepte publikisht lajmin. Çifti vendosi që ta bëjnë publik lajmin përmes rrjeteve sociale ku na treguan se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë....
 • Video/ Bes Kallaku surprizon Ijen, i vjen me buqetë me lule në studio

  Ajo është gjyshja më e famshme e rrjeteve sociale, e cila me sensin e saj të humorit ka bërë për vete shumë fansa. Pak e dinë që emri i saj është Trëndafile Daci, pasi ajo është bërë e njohur si Ija e aktorit të humorit Bes Kallaku. Ajo ishte sot e...
 • Video/ Shpallet fituesi i “Për drekë me mua”

  Plot humor dhe të qeshura ka përfunduar puntata e “Për drekë me mua”, te “E diela shqiptare” në Tv Klan. Konkurrentët jo vetëm kanë shijuar pjatat dhe gatimet e njëri-tjetrit por edhe kanë sfiduar veten për të realizuar performancën më të mirë. Megjithatë gara ka vetëm një fitues. Bes...
 • Video/ Cilët aktorë ju bëjnë për të qeshur? Përgjigjen Bes Kallaku dhe Erion Isai

  “Për drekë me mua” në “E Diela Shqiptare”, është një program i cili jo vetëm argëton teleshikuesit por u jep mundësinë të mësojnë gjëra të reja rreth personazheve pjesëmarrës. Me siguri nuk mund ta kishit imagjinuar se cilët janë aktorët që bëjnë për të qeshur dyshen humoristike Bes Kallaku...
 • Video/ “I dhuroi 100 mijë Lekë”, Erion Isai tregon sa tolerant është Besi

  Në puntatën e fundit të “Për drekë me mua”, pjesëmarrësit në garë Arjola Shehu dhe Erion Isai do të shijonin një drekë në shtëpinë e Bes Kallakut. Nuk kanë munguar as këtë herë batutat, të qeshurat por edhe disa të pathëna rreth dy aktorëve shumë të dashur të humorit....
 • Video/ Bes Kallaku bën “gara” me një Lamborghini

  Bes Kallaku vazhdon të na surprizojë. Aktori i humorit kësaj radhe ka bërë “gara” me një Lamborghini. Në rubrikën “Për drekë me mua” në emisionin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, Bes Kallaku po udhëtonte drejt TEG-ut për të bërë pazar në Spar, kur iu desh të parakalonte një...
 • Si reagoi Ardit Gjebrea pasi Bes Kallaku u rrëzua në skenë?

  Gjatë puntatës së sotme në “Për drekë me mua”, përveç pjatave të shijshme dhe skenave të humorit, nuk kanë munguar edhe disa të pathëna rreth “Kënga Magjike 2017”. Pasi Bes Kallaku iu përgjigj pyetjes nëse ishte skenar apo incident rrëzimi i tij në skenë, Erjon Isai tregon për mënyrën...
 • Rrëzimi tek “Kënga Magjike”, incident apo pjesë e skenarit?

  Në pjesën e dytë të këtij sezoni tek “Për drekë me mua”, personazhet do të drekonin në shtëpinë e aktorit të njohur të humorit Erjon Isai. Edhe këtë puntatë nuk kanë munguar aspak batutat dhe humori në garë, pjesë e së cilës janë moderatorja Arjola Shehu dhe aktorët Bes...
 • “Domatet i pëlqeja ende pa dalë në dritë të diellit”

  Sot në “E diela shqiptare” nisi sezoni i ri rubrikës “Për drekë me mua”. Kjo rubrikë konsiston në një garë gatimi që zhvillohet me tre personazheve të njohur për publikun shqiptar. Sezoni nis me prezantuesen bukuroshe Arjola Shehu dhe aktorët e humorit shumë të dashur për publikun, Besart Kallaku...
 • Çfarë bëri Ija Besit kur pa faturën e ujit në restorant?

  Gara në rubrikën “Për drekë me mua” te “ E diela shqiptare”, ka kaluar sot plot të qeshura. Dhe kjo jo rastësisht sepse pjesë e garës të cilët hapin këtë sezon janë edhe aktorët e humorit Erjon Isai dhe Bes Kallaku. Ky i fundit gjatë drekës tregon edhe një...
 • Nepsi i Xhensilës ‘çmend” Bes Kallakun: 1000 euro…Ç’është ky lloj nepsi

  Në puntatën e parë të këtij sezoni të “Për drekë me mua” ishte Arjola Shehu ajo që do të gatuante për t’i dhënë mundësinë pjesëmarrëve në garë Bes Kallaku dhe Erjon Isai si edhe Blerina Bombaj Troci të shijojnë pjatat dhe të japin vlerësimet e tyre. Gjatë drekës, e...
 • Xhensila shtatzënë, Bes Kallaku: Ardhsh me bekimin e Zotit!

  Aktori i humorit Bes Kallaku dhe këngëtarja Xhensila Myrtezaj kanë hyrë në muajt e ‘pritjes së ëmbël”. Ka qenë vetë çifti i dashur i showbizit shqiptar që ka bërë të ditur lajmin me dy postime, thuajse të njëkohshme, në rrjetet sociale. “Kur dy, bëhen tre”, shkroi Xhensila Myrtezaj në...
 • Video/ Bes Kallaku vesh uniformën e Bashkisë për të mbjellë pemë

  Në vend të domateve, Bes Kallaku ka lënë sot tokën e tij në Bubq dhe u ka ardhur në ndihmë punonjësve të Bashkisë së Tiranës për shtimin e  sipërfaqeve të gjelbra në kryeqytet. Aktori i njohur i humorit zgjodhi që të veshë çizmet dhe uniformën e punonjësve të Bashkisë së...
 • Video/ Ija flet për politikanët: S’janë familjarë 

  Gjatë emisionit “Kush vjen për drekë” Ija e Besit nuk ka treguar vetëm aftësitë në gatim. Ajo foli edhe për politikanët. Gjyshja e aktorit të humorit Bes Kallaku vlerësoi Ilir Metën si njeri të fjalës dhe familjar. Ndërkohë pyetjes së Besit se ç’mendim ka për Edi Ramën dhe Lulzim...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 89

  Të ftuar: Bes Kallaku dhe Ija...
 • Video/ Ija e Besit: Kam shkuar në komisariat

  File Daci është tashmë gjyshja më e famshme në Shqipëri. Bëhet fjalë për gjyshen e Bes Kallakut, Ijen të cilën aktori e ka bërë të famshme pas postimeve të vazhdueshme që bën me të në rrjete sociale. Ija ishte sot e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” në...
 • Video/ Si “ia piu gjakun” vjehrra Bes Kallakut

  Këtë të shtunë, në “Xing me Ermalin”, në Televizionin Klan, vijnë disa prej pjesëve më interesante të përmbledhura në “Best of”, ku nuk mungojnë edhe fragmente jashtë kamerave. Gjatë intervistës me aktorin e humorit Bes Kallaku, një ndër momentet më komike ishte padyshim kur aktori rrëfente për faktin se...
Emisione