Dortmund

 • Derbi i Ruhrit, barazim mes Dortmund dhe Schalke

  Derbi i Ruhrit ishte një spektakël. Përballja mes Borusia Dortmundit dhe Schalke përfundoi në barazim 4 – 4. Lojtarët e Dortmundit që luanin para publikut të tyre realizuan 4 herë në më pak se 30 minuta lojë, por nuk arritën të mbronin avantazhin deri në fund. Pjesa e dytë...
 • Real fiton në Dortmund

  Real Madrid fitoi për herë të parë në fushën e Borussia Dortmund në një ndeshje të Champions League. Cristiano Ronaldo shënoi 2 gola në triumfin 3 – 1  të madrilenëve. Kur rezultati ishte 0 – 0 kapiteni Ramos ndali një top me dorë shumë pranë portës, por për gjyqtarin...
 • Milan humbet miqësoren me Dortmund

  Milani i ri e nis me humbje edhe pse në një turne miqësor. Skuadra italiane u mund 3 – 1 nga Borusia e Dortmundit në takimin e luajtur në Kinë. Në këtë sfidë trajneri Montela aktivizoi vetëm disa nga afrimet e merkaton së verës. Emra të rëndësishëm si Bonuçi...
 • Barça, të eliminuar por krenarë

  Kur urimet për kualifikimin vijnë pikërisht nga skuadra që u skualifikua e cila pretendonte edhe finalen, Juventus shpreson ta shohë veten në finalet e Champions League. Me një postim në profilin zyrtar në Twitter, Barcelona uroi mbrëmjen e djeshme Juven për kualifikimin në gjysmëfinale. Përballje e fortë dhe rezultat...
 • Hofennheim barazon me Dortmund

  Hofenhajmi nuk shfrytëzoi një shans të mirë për të qëndruar pranë kreut të renditjes. Ndeshja e javës së 15 të Bundesligës me Borusia Dortmund u mbyll në barazim 2 – 2. Sfida spektakolare u duk se do të ishte gjitha për Hofenhajmin, që luante në shtëpi dhe e mbylli...
 • Dortmund mposht Bayern

  Borusia e Dortmundit i shkaktoi humbjen e parë Bayernit të Mynihut në këtë sezon të Bundesligës. Skuadra e Tukel fitoi takimin e javës së 11 me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të përballjes e shënoi Aubameyang në minutën e 11. Një fitore që e ngjit Dortmundin në vendin e...
 • Real Madrid barazon në Dortmund

  Real Madrid nuk arrin të thyejë tabunë për të fituar në fushën e Borussia Dortmund. Takimi më i rëndësishëm i mbrëmjes në Champions League përfundoi në barazim 2 – 2. Madrilenët edhe pse kaluan dy herë në avantazh nuk e përballuan presionin e vendasve, që zotëruan sfidën. Në këtë...
Emisione