Edi Rama

 • Kryeministri publikon raportin e dëgjesave për qarkun e Vlorës

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet e 25 qershorit për qarkun e Vlorës. Shefi i qeverisë ka bërë publike edhe raportin e dëgjesave me qytetarët e këtij qarku, që kanë të bëjnë me problematikat që lidhen me infrastrukturën, administratën, deputetin e zonës...
 • Foto/ Rama publikon raportin e dëgjesave për qarkun e Fierit

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet e 25 qershorit për qarkun e Fierit. Shefi i qeverisë ka bërë publike edhe raportin e dëgjesave me qytetarët e këtij qarku, që kanë të bëjnë me problematikat që lidhen me infrastrukturën, administratën, deputetin e zonës...
 • Zjarret/ Vasili – Ramës: Mblidh qeverinë, Kushtetuta nuk e njeh Facebook-un

  Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama për mosmbledhjen e qeverisë në një kohë të tillë kur zjarret kërcënojnë vendin. Në një status në Facebook, Vasili shkruan se është detyrë kushtetuese për të mbledhur qeverinë dhe për të koordinuar punën nisur nga situata...
 • Berisha ironizon Ramën: Fajin për zjarret e ka Saliu

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në Facebook për deklaratën e sotme të shefit të qeverisë Rama për situatën e zjarreve. Duke komentuar deklaratën e Kryeministrit, Berisha shkruan se pavarësisht që Rama nuk tha “fajin e ka Saliu”, përmendi “klithmat dixhitale” që nënkupton të njëjtën gjë. Sipas...
 • Rama publikon përmbledhjen e dëgjesave publike për Shkodrën

  Kryeministri pasdite ka postuar në faqen e tij në Facebook përfundimin e dëgjesave publike në qarkun e Shkodrës. Janë disa problematika të hasuara gjatë bashkëbisedimeve me qytetarët në këtë qark. Zvarritja e procesit të legalizimeve është në krye të listës së ankesave, ndërkohe që të tjera shqetësime janë mosregjistrimi...
 • Rama publikon raportin e zgjedhjeve për qarkun e Kukësit

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar raportin e dëgjesave për qarkun e Kukësit, mes të cilave ka nxjerrë edhe shifrat e votave që ka marrë PS, PD dhe LSI në zgjedhjet e 25 qershorit. Statusi në Facebook i Kryeministri Edi Rama: RAPORTI JUAJ Pasqyra zgjedhore dhe raporti i dëgjesave për...
 • Rama anulon urdhrin e ministrit teknik të Bashës

  Kryeministri Edi Rama ka anuluar urdhrin e ministrit teknik të Drejtësisë Gazmend Bardhi, i cili pezulloi të gjitha dorëheqjet e drejtorëve të Hipotekave që u dorëzuan 24 orë pas ultimatumit të shefit të qeverisë. Në një reagim për mediat, Zyra e Kryeministrisë sqaron se “dorëheqjet nuk mund të refuzohen...
 • Kryeministri përplaset me ministrin teknik të PD

  “Ju të gjithë nga i pari tek i fundit duhet të shkruani dorëheqjen tuaj”. Por në këtë kërkesë të prerë të tij, Kryeministri Edi Rama është sfiduar hapur nga ministri teknik i Drejtësisë. Gazmend Bardhi, i Partisë Demokratike, ka pezulluar procedurat e miratimit të dorëheqjeve për të gjithë drejtuesit...
 • Nisin dorëheqjet e drejtorëve të spitaleve rajonale

  Kanë nguruar vetëm 1 ditë drejtorët e spitaleve rajonale, që pas urdhrit të Kryeministrit Edi Rama të reagojnë duke depozituar dorëheqjet e tyre. Pavarësisht se ligji e parashikon që për emërimet, largimet apo pranimin ose jo të dorëheqjeve vendos titullari i institucionit, Ministri i Shëndetësisë, më shumë se gjysma...
 • Ironizon Patozi: “Republikën e Re” të Lulzim Bashës po e bën Edi Rama

  Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka ironizuar shkarkimet e drejtorëve nga Kryeministri Edi Rama. Në një status në Facebook, Patozi shkruan se Rama do të bëjë “Republikën e Re” të Lulzim Bashës me nisjen e shtatorit pasi të jenë shkarkuar gjatë kësaj periudhe drejtorët e spitaleve, shkollave, e...
 • Rama takim me Kryeministrin kroat për “Ballistin”

  Kryeministri Edi Rama është takuar në Mal të Zi me Kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenković me të cilin ka biseduar për rastin e ekstradimit të Ballistit drejt Serbisë. “Në takimin me Kryeministrin kroat, Plenkovic, u përcoll edhe ndjeshmëria e lartë e opinionit publik mbarëshqiptar për rastin e Ballist Morinës...
 • Rama takohet me Pence dhe liderët e rajonit

  Në Podgoricë ku mori pjesë në samitin e kartës së Adriatikut kryeministri Rama u takua edhe me zv.Presidentin e SHBA, Mike Pence, dhe liderët e rajonit. Kreu i qeverisë shqiptare ka zbardhur atë çfarë diskutoi me numrin dy të shtëpisë së Bardhë, i cili sipas Ramës nënvizoi fort, interesin...
 • Zyra e bashkëqeverisjes/ Rama kërkon staf në Kryeministri: Aplikoni deri më 27 gusht

  Sikurse e kishte paralajmëruar edhe më herët, Kryeministri Edi Rama ka publikuar adresën e email për këdo që dëshiron të aplikojë për punë në Zyrën e Re të Bashkëqeverisjes. Në një status në Facebook, Rama sqaron se Zyra e Bashkëqeverisjes do të përgatisë për Kryeministrin dhe ministrant raporte të...
 • Vasili: Rama çoi shëndetësinë 270 vite pas, pse nuk shkarkon veten?

  Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama për shkatërrimin e sistemit shëndetësor. Duke marrë shkas nga shkarkimi i të gjithë drejtorëve të spitaleve rajonale, Vasili thotë se i vetmi përgjegjës për gjendjen e keqe të spitaleve në vend është vet...
 • Furtunë edhe në spitale

  Pas kërkesës për dorëheqjen e gjithë drejtorëve të Hipotekave, kryeministri Rama paralajmëroi një furtunë largimesh edhe në zinxhirin drejtues të gjithë rrjetit spitalor në vend. Sipas tij krerët e këtyre institucioneve janë përgjegjësit kryesore për gjendjen e spitaleve rajonale dhe ato bashkiake, duke nisur që nga mungesa e  higjenës....
 • Rama: Ministrat e rinj do japin llogari online

  Kur të gjithë duan të dinë si do të jetë kabineti i ardhshëm qeveritar, Kryeministri Edi Rama tha në Korçë se do të ndërtojë një koalicion me qytetarët. Kreu qeverisë tha se ata do të kenë mundësi tu kërkojnë llogari ministrave të ardhshëm. “Pra një komunitet i caktuar, ka...
 • Petrit Vasili akuzon Ramën për sharlatanizëm qeveritar

  Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili fajëson Kryeministrin Edi Rama për kaosin në në vendet bregdetare Vlorë e Himarë që është krijuar për shkak të punimeve. Në një status në Facebook, të cilën e ka shoqëruar edhe me foto, Vasili shkruan se prishja e...
 • Foto/ Berisha: Rama ndalohet si i dyshuar në aeroportin e një vendi të BE

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto në Facebook, ku shfaqet Kryeministri Edi Rama në aeroportin e një vendi të Bashkimit Europian. Sipas Berishës, Rama udhëtoi me avion privat nga Rinasi drejt një vendi të BE, por është ndaluar nga autoritetet për kontroll në aeroport. “Parmbrëmë vonë u nis...
 • Rama zbulon planin e 100 ditëve

  Kryeministri Rama ka bërë publike objektivat e 100 ditëve të para të qeverisë, duke renditur 10 prioritetet për të cilat ka  kërkuar edhe mendimin e qytetarëve, të cilët i ka ftuar të jenë pjesë e platformës për bashkëqeverisje. Sipas tij në këto 100 ditë do të nisë procesi i...
 • Rama paralajmëron me largim nga puna kreun e ALUIZNI-t Berat

  Dëgjesën me qytetarët e Beratit, kryeministri Rama e nisi me një paralajmërim per kreun e ALUIZNI-t të këtij qyteti. Pas ankesës së një të moshuare se ende nuk kishte marrë legalizimin e banesës edhe pse pagesën e kishte kryer që në vitin 2012, kreu i qeverisë kërkoi zgjidhje të...
1 2 3 22
Publicitet

Emisione