Eminem

 • Eminem rikthehet në krye me Beyonce

  Eminem  ka  publikuar  këngën  e  re “Walk on Water”, një  bashkëpunim  me  mbretëreshën  e muzikës  Beyonce.  “Eci  mbi  ujë, por  nuk  jam  Jezusi , unë  eci  në  ujë  vetëm  kur  ngrin” janë  këto vargjet  e fillimit të kësaj kënge.  Eminem ia kushton atë jetës së tij.  Në  vetëm  pak ...
 • Eminem fiton gjyqin ndaj partisë që i përdori këngën në fushatë

  Eminem  fiton  gjyqin për  të  drejtën  e  autorit.   Një parti politike e Zelandës së Re është urdhëruar të paguajë reperin  rreth 412 000 dollarë pasi kanë përdorur  gjatë fushatës së  tyre  këngën e famshme Lose Yourself .  Partia  Kombëtare e përdori këngën për fushatën zgjedhore në vitin 2014 dhe...
 • “Revenge” nga Pink dhe Eminem

  Për bashkëpunimin e ri muzikor mes Pink dhe reperit amerikan Eminem këngëtarja ka një histori për të treguar. Gjatë një interviste për Illustarted ajo ka thënë se Eminem është njësoj si çdo mashkull tjetër. Edhe pse i ka dërguar një email me dy paragrafë për bashkëpunimin, përgjigjia e tij ka...
 • Këngë kundër Trump

  Reperi Eminem ka publikuar një këngë kundër presidentit aktual të  SHBA-së. Teksti i këngës bazohet në qëndrimet që kreu i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump  ka mbajtur ndaj Koresë së Veriut, vendimet e ndryshme që kanë ngjallur reagime në mbarë botën apo edhe sulmet e tij ndaj lojtarëve të...
Emisione