Ertugrul

 • Shkrumbohet ‘Ertugrul’

  Një zjarr i fuqishëm këtë fundjavë ka shkrumbuar platenë ku xhirohet seriali historik “Ertugrul”, në Stamboll. Agjencia turke e lajmeve “DHA” raporton se zjarri i fuqishëm ka rënë në ish-fabrikën e këpucëve në Beykoz të Stambollit, e cila aktualisht përdorej si shesh për xhirimin e serialit të rekordeve në...
 • “Një ditë do të bashkohemi”, flet e dashura e aktorit të “Ertugrul”

  Pas vdekjes tragjike në moshën 39-vjeçare të aktorit të serialit historik “Ertugrul”, Arda Oziri, ka reaguar me një mesazh prekës e dashura e tij, Vildan Ornek. Oziri humbi jetën mëngjesin e së dielës pasi motori me të cilin po udhëtonte rrëshqiti në rrugë duke u përplasur me barrierat, në...
 • “Ende nuk e besoj dot”, Ertugrul flet pas humbjes së hidhur

  “Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar.” Këto ishin fjalët e para të aktorit kryesor në serialin “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan për median pasi humbi në një aksident shokun e tij të ngushtë Arda Oziri. Mbrëmjen e së martës, Engin Altan Duzyatan dhe bashkëshortja e tij Neslişah...
 • Lamtumirë mes lotësh për aktorin e “Ertugrul”

  Aktori i serialit “Ertugrul”, Arda Oziri, është përcjellë mes lotësh për në banesën e fundit ditën e martë, pasi humbi jetën në një aksident me motor. Ishte ora 3:30 e mëngjesit të së dielës kur motori me të cilin po udhëtonte aktori i njohur i më shumë se 15...
 • Presidenti që ndjek me admirim serialin “Ertugrul”

  Seriali “Ertugrul”, i cili prej katër vitesh ka thyer të gjitha rekordet e shikueshmërisë në Turqi, vazhdon të ndiqet me admirim edhe jashtë vendit. Seriali po ndiqet me kërshëri edhe në Amerikën Latine, ku në mesin e ndjekësve të flaktë është edhe Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro. Në disa...
 • Rebelimi i Sulltaneshës Mahperi: Do t’i padis!

  Aktorja Sinem Ozturk, e njohur për rolin e Sulltaneshës Mahperi në serialin “Ertugrul”, ka paralajmëruar nisjen e një beteje gjyqësore ndaj atyre që i kanë hakuar llogarinë në Instagram. Pasi u fotografua nga fotoreporterët në Nisantasi të Stambollit, aktorja tha: “Më vjen një mail dhe në momentin që klikova,...
 • Aktori i Ertugrul ‘përgatitet’ për vdekjen

  Aktori i njohur turk, Serdar Gokhan, raportohet se ka paguar mbi 30 000 euro për të blerë vend për katër varre. Sipas “HaberTurk”,  aktori 72-vjeçar ka blerë vend në varrezat e Zincirlikuyu, ndër më të famshmet në Stamboll. Media turke thotë se për këtë vend ai ka paguar para...
 • Pas Ertugrul dhe Kosem, nis xhirimi i një tjetër seriali historik

  Pas suksesit të jashtëzakonshëm të serialeve Sulejmani i Madhërishëm, Kosem dhe Ertugrul një tjetër superproduksion historik pritet të nisë transmetimin së shpejti në Turqi. Bëhet fjalë për serialain Fatih, ku në rolin kryesor do të luajë aktori i mirënjohur Kenan Imirzalioglu, i njohur në Shqipëri për rolin e famshëm...
 • Rikthehet Ertugrul, çdo mbrëmje në Klan Plus 

  Nga data 15 Shkurt, rikthehet me seritë e reja, ekskluzivisht vetëm në KLAN PLUS, seriali i rekordeve të audiencës, Ertugrul. Pas 270 serive të 3 sezoneve të para transmetuar në Klan HD, tashmë 90 seritë e sezonit të 4-t, i cili mendohet të jetë edhe i fundit, vijnë në...
 • Ndryshimi i jashtëzakonshëm i aktores kryesore të Ertugrul

  Aktorja Esra Bilgiç magjeps me bukurinë e saj ndjekësit e serialit “Ertugrul”, por sipas medias turke ajo jo gjithmonë ka qenë kaq e bukur. Disa foto të publikuara së fundmi habisin për ndryshimin e madh të saj ndër vite. Aktorja 25-vjeçare prej katër vitesh luan rolin e Sulltaneshës Halime...
 • Xhesurin apo Ertugrulin?

  Pyetjes Xhesurin apo Ertugrulin, shumë do t’i përgjigjeshin: “Të dy”. Por, ekipi i produksionit të një filmi të ri në Turqi është i detyruar të vendosë për njërin prej tyre. Media Turke raporton se Kivanç Tatlitug dhe Engin Altan Duzyatan do të nisin bisedimet me kompaninë e produksionit të...
 • Pritja e gjatë e Ertugrulit

  Aktori turk Engin Altan Duzyatan do të presë plot dy vite për të marrë orën e tij të punuar me dorë. Sipas “Gunaydin”, aktori i njohurpër rolin e Ertugrulit në serialin me të njëjtin emër ka paguar rreth 20 mijë euro për orën e markës së njohur “Patek Philippe...
 • Zjarr në setin e xhirimeve, ndërpritet Ertugrul

  Një zjarr i rënë në setin e xhirimeve të serialit që ka thyer të gjitha rekordet e audiencës, “Ertugrul”, ka detyruar kompaninë e produksionit të ndërpresë përkohësisht xhirimet. Në një njoftim për shtyp, kompania e produksionit “Tekden Film” tha se zjarri kishte rënë gjatë natës në kontejnerin ku mbaheshin kostumet...
 • Rekord historik nga Ertugrul

  Seriali historik “Ertugrul” vazhdon të thyejë të gjithë rekordet. Me serinë e fundit të transmetuar në Turqi, seriali ka arritur një rekord historik audience. Sipas statistikave, 34.69 për qind e të gjithë atyre që kanë qenë para televizorit në momentin që trasmetohej “Ertugrul”, kanë ndjekur serialin në ekranin e TRT....
 • Kur përfundon Ertugruli?

  Seriali i rekordeve në shikueshmëri “Ertugrul” ka nisur transmetimin e sezonit të 4-rt në Turqi, ndërsa së shpejti seritë e reja do të vijnë edhe në ekranin e Televizionit Klan për publikun shqiptar. Me nisjen e sezonit të ri është ngritur pyetja nëse Aresi do të arrijë të realizojë...
 • Ertugrul “trondit” tregun

  Raportimet e fundit mediatike në Turqi flasin për largimin e personazhit kryesor, Engin Altan Duzyatan, nga seriali “Ertugrul”, në fund të sezonit dhe për një marrëveshje astronomike që ai pritet të firmosë me një tjetër kompani produksioni. Analisti i “HT Magazin” Mustafa Dogan shkruan se kontributi i Duzyatan në...
 • Foto/ Dëshmitari i nderit në dasmën e Halimesë së “Ertugrul”

  Aktorja Esra Bilgiç nga seriali më i ndjekur historik “Ertugrul” është martuar me futbollistin e kombëtares turke dhe të Beshiktashit, Gokhan Tore, në një ceremoni ku i ftuar nderi dhe dëshmitar ishte edhe Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan. Kreu i shtetit turk shoqërohej nga bashkëshortja Emine Erdogan. 25-vjeçarja që...
 • Ertugrul jep lajmin e shumëpritur

  Aktori kryesor i serialit më të ndjekur historik, “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan, ka dhënë lajmin e shumëpritur për ndjekësit. Sipas një postimi në rrjetin social Instagram, sezoni i ri (4-rt) i serialit nis të mërkurën në Turqi. Nisja e transmetimit në Turqi hap rrugën që së shpejti, seriali të...
 • Foto/ Të gjithë presin Ertugrulin, Halimeja shfaqet si kurrë më parë

  Teksa shikuesit presin me padurim nisjen e sezonit të 4-t të serialit më të ndjekur historik, “Ertugrul”, Halimeja, një ndër personazhet kryesorë të këtij seriali, është shfaqur në të bardha në ditën e saj më të lumtur. Aktorja bukuroshe Esra Bilgiç i ka thënë po martesës me futbollistin e...
 • Gjesti i madh i Ertugrulit ndaj të shoqes

  Aktori i njohur Engin Altan Duzyatan ka shpenzuar plot 2.8 milionë dollarë për një dhuratë të vetme që i ka bërë bashkëshortes së tij. Dyzyatan, i cili prej katër vitesh luan rolin e personazhit kryesor në serialin “Ertugrul”, është martuar me të dashurën Neslişah Alkoçlar në vitin 2014, ndërsa...
Emisione