Ertugrul

 • Seriali “Ertugrul” humb personazhin kryesor?

  Në median turke kanë qarkulluar lajme se aktori kryesor i një prej serialeve më të ndjekur të momentit “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan, do të largohet në përfundim të sezonit këtë verë. Sipas raportimeve, seriali do të hynte në një fazë të re, ku aktor kryesor do të ishte pasardhësi...
 • Çaste paniku në shesh-xhirimin e Ertugrulit

  Aktorët kalojnë një pjesë të madhe të jetës së tyre në sheshet e xhirimit dhe shpesh përveç çasteve të gëzuara përjetohen edhe çaste paniku. Media turke raporton se në shesh-xhirimin e serialit Ertugrul, një prej më të ndjekurve aktualisht në Turqi, është përjetuar panik kur Esra Bilgiç, e njohur...
 • Çfarë po ndodh me Ertugrulin?

  Seriali që po thyen të gjitha rekordet në shikueshmëri, Ertugrul, nuk do të vijë para shikuesve turq me pjesën e re sot. “Sabah” thotë se kompania e produksionit ka publikuar një njoftim zyrtar ditën e mërkurë, ku theksoi se “si pasojë e problemeve në terren që erdhën pas kushteve...
 • Ertugrul ndërpret serialin për arsye personale

  Aktori kryesor i serialit “Ertugrul” që transmetohet në Televizonin Klan, ka zgjedhur t’i kalojë pushimet në një vend malor, duke qenë se natyra është vend relaksues për të. Engin Altan Duzyatan, ka postuar në profilin e tij zyrtar në Instagram një javë më parë një video të mrekullueshme në...
 • FOTO/ Ku xhirohet seriali “Ertugrul”?

  Teksa “Ertugrul” po thyen të gjitha rekordet në shikueshmëri, shumë pyesin ku po xhirohet seriali, i cili paraqet jetën e shekullit XIII?  “Haber7” thotë se dy sezonet e para të “Ertugrul” janë xhiruar në dy fusha gjigante në rajonin Riva, në Districtin Beykoz të Stambollit. Riva është një fshat...
 • Humbja e madhe e Bamsit të “Ertugrul”

  Aktori turk Nurettin Sonmez është tronditur nga lajmi i hidhur për humbjen e babait që ka marrë të enjten. Sonmez luan rolin e Bamsi Beyrekut në serialin “Ertugrul” të transmetuar në Televizionin Klan. “HaberTurk” thotë se lajmin për humbjen e madhe e bëri të ditur në “Twitter” aktori Celal...
 • Ertugrul dhe Sarasvaticandra rikthehen në Shtator

  Serialet hite të këtij sezoni televiziv, që transmetohen ekskluzivisht në ekranin e Televizionit Klan, Ertugrul dhe Sarasvaticandra, do të rikthehen në Shtator. Seritë e reja të këtyre dy serialeve kaq të dashura për publikun do të keni mundësinë t’i ndiqni duke filluar nga data 5 Shtator. Gjithashtu edhe “Fate të...
Publicitet


Emisione