malesi e madhe

 • Ishte shpallur në kërkim për drogë, arrestohet 48- vjeçari

  Policia e qytetit të Shkodrës ka vënë në pranga një 48- vjeçar të shpallur në kërkim shitje të lëndëve narkotike. Në pranga ka rënë Ardian Kastrati, banues në fshatin, Kçar i Poshtëm, Malësi e Madhe. Ndalimi i tij u bë pasi  në zbatim të urdhrit  të Prokurorisë së Rrethit...
 • Emrat/ Sekuestrohen 70 kg drogë, pranga 2 të rinjve

  Një furgon që transportonte 70 kg kanabis sativa nga Frushë- Kruja drejt Hanit të Hotit për në Malin e Zi, u bllokua nga policia e Shkodrës e mbështetur edhe nga FNSH-ja, në një operacion të kryer në mesditën e së mërkurës. Fatbardh Hoxha 26 vjeç, dhe Kledi Xeka 29...
 • Aksidentohet për vdekje këmbësori

  Një këmbësor është aksidentuar për vdekje mëngjesin e së mërkurës në vendin e quajtur Koplik i Sipërm, Malësi e Madhe. Mësohet se 55-vjeçari me inicialet  Gj. M, banues në fshatin Zagorë, Malësi e Madhe, duke drejtuar mjetin tip Benz, me targë SH4983E, ka aksidentuar për vdekjen kalimtarin. Deri më...
 • Përfshihen në aksident dy automjete

  Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së dielën në rreth orës 22.20, në vendin e quajtur Ferma Aliaj, në rrugën Koplik – Bajzë, Malësi e Madhe. Një automjet Crysler me targë AA226HO, që drejtohej nga 32 – vjeçari K. T është përplasur me një Land Rover me targë AA381AR,...
 • Ndotet bregu i liqenit në Malësinë e Madhe

  Në breg të tij lëkurë e kafshë të ngordhura.  Shpezë e peshq që bashkëjetojnë me mbeturinat. Asgjë nuk i lidh këto pamje me bregun e një resursi natyror. Në anën e Malësisë së Madhe, liqeni i Shkodrës është kthyer në venddepozitim plehrash.  Një perlë e natyrës, e cila çdo...
 • Sherr për pronat, 35 – vjeçari kërcënon të renë

  Efektivët e policisë në Malësi të Madhe kanë arritur të parandalojnë një ngjarje që mund të kishte pasur pasoja fatale. Bëhet fjalë për një konflikt të ndodhur mes një 35 – vjeçari dhe një vajze 26 – vjeçare, shkak për të cilin mësohet të jenë bërë çështje pronësie. Burime...
 • Kanabis në faqe të malit, shpallet në kërkim kryeplaku i fshatit Xhaj

  Kryeplaku i fshatit Xhaj në Malësi të Madhe është shpallur në kërkim nga policia, ndërsa një Inspektor po procedohet në gjendje të lirë, pasi akuzohen se kanë qenë në dijeni se në këtë zonë kultivohej kanabis Policia ushtroi kontroll në vendin e quajtur Bjeshkët e Draganit, fshati Xhaj, Njësia...
 • Eksploziv makinës së efektivit të policisë

  Një sasi lënde plasëse është vendosur mbrëmjen e sotme në automjetin e një efektivi të policisë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20.12, në vendin e quajtur fshati Pjetërshan, Malësi e Madhe. Automjeti tip Golf u përfshi nga flakët, duke bërë që në vendngjarje të mbërrinin shërbimet e policisë dhe shërbimet...
 • Aksidentohet për vdekje një person

  Një 50-vjeçar humbi jetën në një aksident rrugor në aksin Shkodër -Koplik. Sipas policisë lokale automjeti qe drejtohej nga Rexhep Rrukaj, 65 vjec, ka aksidentuar për vdekje një person, qe po kalonte rrugën pranë vendit të quajtur Vrake. Sipas policisë viktima është Jetmir Shpellzaj, 41 vjeç, nga Malësi e...
 • Aksidentohet për vdekje këmbësori

  Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e sotme në Malësi të Madhe. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:50 në aksin rrugor Shkodër – Koplik, në fshatin Grizhe. Sipas policisë, 24 – vjeçari Mirsel Rama, i cili drejtonte një “Golf” me targë AA 249 DP ka aksidentuar këmbësorin Shaqir Beqaj,...
 • Basha: Kredia s’është zgjidhje për bujqësinë

  Në kushtet kur bujqësia është në vend numëro dhe nuk është bërë asnjë investim, sipas Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, zgjidhja për fermerët dhe fshatin nuk është kredia që propozon qeveria, por subvencioni. Në takimin me fermerë të Gruemirës në Malësi të Madhe, Basha premtoi 100 milionë euro...
 • Tenton të korruptojë policin me 500 lekë, arrestohet i riu

  26 – vjeçari Çerlis Sinani udhëtonte pa dokumentacionin e duhur dhe kur u ndalua nga policia, kërkoi ta zgjidhje “problemin” me anë të parave. Sipas policisë, 26 – vjeçari u ndalua në aksin rrugor Shkodër – Koplik në fshatin Demiraj, të Malësisë së Madhe. Për t’i shpëtuar gjobës, ai...
 • Përplaset nga makina, 13-vjeçari në gjendje të rëndë

  Një fëmijë ka mbetur i plagosur rëndë, pasi është përplasur nga një automjet. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20, në aksin rrugor Koplik – Hot, Malësi e Madhe, në vendin e quajtur Hot. I plagosuri është 13-vjeçari me iniciale S.D, i...
 • Foto/Drogë dhe arsenal armësh, 2 të arrestuar

  Pas një hetimi 2-mujor policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “WEITING”. Në kuadër të tij u bë i mundur arrrestimi i dy personave, Sadik Curraj, 48 vjeç, banues në Grumire Malësi e Madhe dhe Nikoll Botinaj, 48 vjeç, banues në Xhan Malësi e Madhe, pasi gjatë...
 • Video/ Ndodh në Shqipëri… çifti surprizon dasmorët, zbret me vinç nga 50 m lartësi

  Çudirat në dasmat shqiptare nuk kanë fund…! Një çift nga Malësia e Madhe i ka surprizuar të gjithë dasmorët e pranishëm në ceremoninë e kurorëzimit të dashurisë së tyre. Ata nuk kanë zgjedhur të bëjnë hyrjen tradicionale siç jemi mësuar t’i shohim çiftet, por kanë preferuar ‘kovën’ e një...
 • Tragjike, e sëmura gjendet e mbytur në një fuçi me ujë

  Një 57-vjeçare me aftësi të kufizuara mendore është gjetur e mbytur në një fuçi me ujë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në fshatin Bajzë të Malësisë së Madhe. Sipas policisë, viktima është 57- vjeçarja me iniciale V.R. Të njëjtat burime bëjnë me dije gruaja dyshohet se është mbytur në...
 • Armë dhe municione, arrestohet i moshuari

  Një 73 – vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi u kap me municione luftarake. Burime zyrtare nga Policia e Shkodrës bëjnë me dije se ai është Ded Pepaj, banues në fshatin Hot, Malësi e Madhe. Gjatë kontrrollit të ushtruar në banesën e 73 – vjeçarit, nga shërbimet e Komisariatit...
 • Malësi e Madhe, specialistët e pyjeve protestë për heqjen nga puna

  24 specialistë të drejtorisë së Shërbimit Pyjor të Malësisë së Madhe kanë protestuar përpara drejtorisë për lirimin nga puna. Të revoltuar, ata shprehen se nëse kjo situatë nuk zgjidhet, protestat e tyre do të përshkallëzohen deri në grevë urie. 24 specialistët janë liruar nga puna për  shkak të reformës...
 • Malësi e Madhe, policia zbulon disa municione

  Policia e Shkodrës ka sekuestruas sot 9 granata , disa detonatore dhe një pushkë në malësinë e madhe. Municiaonet janë gjetur pas një kontrolli në shtëpinë e Xhevdet Dushkajt. Polica thotë se ka ndaluar të zotin e shtëpisë. Ende nuk dihet se përse Dushkaj e mbante këtë sasi municionesh...
Publicitet
Emisione