Spartak Ngjela

 • Ngjela: SHBA do flasë më ashpër, politika të dorëzohet

  Avokat Spartak Ngjela, mbështetës i fortë i Reformës në Drejtësi thotë se nga Ushingtoni mund të priten reagime edhe më të forta dhë të rënda për polotikën shqiptare. Sipas tij, opozita dhe qeveria janë bërë bashkë kundër Vetingut. Spartak Ngjela: “Do e ngrejë edhe më lart intensitetin e sulmeve....
 • OPINION – NGJELA, E VERTETA MBI ENVER HOXHEN!

  I ftuar: Spartak Ngjela Enver Hoxha është njeriu i cili në historinë e Shqipërisë ka marrë me vete shumë mistere, jo vetëm si drejtues i një sistemi i cili kishte në thelb të fshihte të vërtetën, por dhe si një diktator i famshëm në periudhën që drejtoi vendin. Spartak Ngjela,...
 • OPINION – NEGOCIATAT, PROPOZIMET DHE DESHTIMI!

  Të ftuar: Preç Zogaj, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Spartak Ngjela Avokati Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me atë që do të ndodh në ditët në vijim në negociatat mes PD dhe PS. Ngjela është shprehur se në ditët në vijim do të ketë shkarkim të krerëve...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE, CFARE DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Arjan Cani, Armand Shkullaku, Prec Zogaj, Balton Haxhiu, Spartak Ngjela, Lorenc Vangjeli I ftuar në emisionin “Opinion”, gazetari Baton Haxhiu ka komentuar marrëdhëniet dhe situatën e momentit mes dy forcave më të mëdha qeverisëse. Ai është shprehur se kryesisht dy vitet e fundit marrëdhënia Meta-Rama nuk i...
 • OPINION – A DO TE KETE ZGJEDHJE ME 18 QERSHOR?

  Të ftuar: Spartak Ngjela, Lorenc Vangjeli, Iris Luarasi, Artan Hoxha, Mark Marku, Enkeled Alibeaj Profesori Mark Marku ka deklaruar se nëse opozita vendos të mos hyjë në zgjedhje, në vend, do ketë krizë dhe si rrjedhojë edhe konflikt. Marku tha sonte në emisionin Opinion në TV Klan, se nëse opozita...
 • OPINION – DRITERO AGOLLI, DEBATI PER KOMUNIZMIN!

  Të ftuar: Mark Marku, Spartak Ngjela, Belina Budini, Ergys Mertiri, Rita Petro, Prec Zogaj Mark Marku, sonte, në studion e emisionit Opinion ka deklaruar se Dritëro Agolli është shkrimtari më përfaqësues i realizmit socialist. Marku tha se të promovosh realizmin socialist tani që ka njëzet e ca vite që ka...
 • OPINION – FSHEHJA E KLEMENT BALILIT, POLITIKA DHE DREJTESIA!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Spartak Ngjela,  Enkelejd Alibeaj, Taulant Balla,  Çlirim Gjata, Preç Zogaj Gazetari i “News24”, Artan Hoxha ka theksuar në lidhje me arrestimin e Klement Balilit në emisionin Opinion në TV Klan, se është tepër e vështirë të kapet nga policia. Hoxha i është rikthyer edhe njëherë emisionit...
 • OPINION – ME BALLIN APO ME KOMUNISTET?

  Të ftuar: Prec Zogaj, Fatos Klosi, Spartak Ngjela, Petro Koci, Alfred Peza, Erald Kapri Dekretimi i 65 ballistëve nga Presidenti Nishani në 73 vjetorin e masakrës së Lushnjës, vazhdon të provokojë debate midis palëve. I ftuar në “Opinion” për këtë temë, zv/Ministri i Mbrojtjes Petro Koçi thotë se “...
Emisione