stresi

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 611

  Të ftuar: Sajmir Tahiri – Rikthimi… Mekatar apo Kurban? Intervista – “Saja i Monte Kristos” Intervista – “Check up” Intervista – “Politika” Të enjten ish-Kryeministri Sali Berisha e transmetoi “live” në Facebook nga Parlamenti ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.   Ky i fundit, i ftuar sonte në emisionin “Zonë...
 • Video/ Stresi tregon të vërtetën e arrestimit

  Reperi i njohur Stresi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, tregoi të vërtetën rreth arrestimit të tij të disa ditëve më parë. Ai tha se u mbajt 72 orë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pa asnjë motiv. Arrestimin e tij, Stresi e konsideroi “qesharak...
 • Gjykata cakton masën e sigurisë për Stresin

  Gjykata e Tiranës, pas kërkesës së Prokurorisë ka dhënë masën “Detyrim paraqitje” për reperin Arkimed Lushaj. “Stresi” u arrestua ditën e premte sëbashku me një shokun e tij, pasi u kapën në flagrancë duke konsumuar kokainë në një lokal bastesh. Policia sekuestroi një qese ambalazhi brenda të cilës kishte...
 • Arrestohet Stresi dhe shoku i tij

  Reperi Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi, është arrestuar të Premten në Tiranë sëbashku me një shokun e tij, pasi u kapën në flagrancë duke konsumuar kokainë në një lokal bastesh. Sipas njoftimit të Policisë, 30-vjeçari Lushaj dhe 34 vjeçari Kujtim Pershpalaj u arrestuan, ndërsa tre...
 • RUDINA – STRESI PREZANTON MAMANE; SARA KOLAMI!

  Të ftuar: Stresi – rreper dhe Shpresa Lushaj – Specialiste në Kontrollin e Lartë të Shtetit Sara Kolami – Moderatore Rubrika “Quiz”  ...
 • Video/ U arratis nga komisariati, nëna e Stresit: Si e përjetova ngjarjen

  Arratisja e reperit Arkimend Lushaj nga komisariati disa muaj më parë bëri bujë në rrjetet sociale. Sot Stresi ishte i ftuar bashkë me nënën e tij në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku sqaroi edhe një herë ngjarjen. Reperi tha se ishte i pafajshëm dhe se nuk...
 • Video/ Stresi prezanton nënën, tregon planet për martesë 

  Arkimend Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi, etiketohet shpesh si “bad boy”. Por sot në studion “Rudina” reperi ka rrëfyer një tjetër dimension. I shoqëruar nga nëna e tij Shpresa Lushaj, 31-vjeçari foli për familjen dhe planet për martesë. Stresi tha se prej më shumë se...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 572

  LUL BASHA – Republika e Rilindur / Rilindja e Republikës Intervista: “UNË KRYEMINISTËR” VANGJEL DULE – Ja përse na duhet një helen në Parlament Intervista: “TEPSIA E RAMËS” MATEO DARDHA,   MARCO LUNARDI – Escape Room në Tiranë: Shijoni adrenalinën STRESI,   FLOR BANA – Fake Love: Stresit i...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 561

  STRESI – ‘Nga ke humbur?’ Personazhi/Stresi rikthehet pas arratisë me ‘Mos u dorëzo’ Intervista: “KUR DORËZOHET STRESI”   TRINGA KAY – ‘Po ti kush je?’ Muzikë/Tringa Kay vjen nga Suedia me ‘I huaj’ Intervista: “I HUAJ”   JAMARBËR HOXHA, MIRANDA HOXHA, KUJTIM HOXHA – Sot autik, nesër gjeni. Ja historia e...
 • Studim mbi mediat sociale dhe stresin

  Rreth 90 për qind e amerikanëve thonë se “vazhdimisht, ose shpesh”, kontrollojnë emalin e tyre, tekstet dhe lllogaritë që kanë në mediat sociale, gjë që u shkakton atyre shumë stres, sipas një raporti të Shoqatës Amerikane të Psikologjisë, APA. Ata persona që thanë se i kontrollonin vazhdimisht mediat e...
 • Ja si e dëmton stresi zemrën

  Është e ditur prej shumë kohësh se stresi lidhet me sëmundjet e zemrës, por kjo ka qenë diçka misterioze deri më tani. Aktiviteti në amigdalë, një rajon i trurit që lidhet me frikën dhe stresin, mund të parashikojë rrezikun për sëmundjet e zemrës dhe goditjet në tru, sipas një...
 • Stresi i shkruan letër ministrit Tahiri

  Ndërsa ndodhet në kërkim prej tre ditësh nga policia, nëpërmjet rrjeteve sociale këngëtari Stresi (Arkimed Lushaj) i ka “dërguar” një letër ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në letrën e tij Stresi shkruan se është kundër draftit të propozuar nga ministri, ku këngëtarët nuk duhet të përdorin armë në klipet...
 • Video/Shpallet në kërkim Stresi, arsyeja…

  Këngëtari Stresi (Arkimed Lushaj) është shpallur në kërkim nga policia e kryeqytetit.  Sipas burimeve të policisë, Stresi së bashku me një person tjetër me inicialet E.L, po kërkohen nga policia, pasi kanë publikuar në rrjetet sociale një video, duke gjuajtur në ajër me armë zjarri gjahu, të tipit “Shotgun”,...
 • Largoni stresin me teknikën japoneze

  Stresi është pjesë e përditshmërisë. Por ka një teknikë japoneze, të cilën mund ta përdorni për t’u relaksuar dhe nuk do t’ju marrë kohë. Mund ta praktikoni kudo. Që ta praktikoni këtë teknikë, është e rëndësishme që ta kuptoni se cili është funksioni i secilit gisht në trupin tuaj....
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 541

  STRESI – Rikthimi i Stresit: ‘E boj temen’ Intervista “NJË HERO SI STRESI” BIG MAMA – Rikthimi i Big Mamës me ‘Milion’ Intervista “BIG MILION” BLENDI FEVZIU – ‘Pushteti’, romani i ri i Fevziut Intervista “FERID PASHA I FEVZOS” Intervista “PUSHTETI SIPAS FEVZOS” LORETA BERHAMI – Pegi, dy histori...
 • Stresi: Si u arratisa nga komisariati i policisë. Flet dhe për Noizy-n

  Arkimed Lushaj, këngëtari i njohur me emrin  “Stresi” ka treguar në emisionin  “Zonë e Lirë”, në Televizionin Klan, se si mundi t’i arratisej policisë një vit më parë, kur u shoqërua në komisariatin numër 3 për drejtimin e makinës në gjendje të dehur. Ngjarja, e cila daton në shkurt...
 • Stresi dedikim të veçantë shokut që humbi jetën me motor

  Këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur si “Stresi” , i ka kushtuar një dedikim të veçantë shokut të tij më të ngushtë, Jetnis Dollapi, i cili ndërroi jetë një ditë më parë, pas një aksidenti me motor. Ai ka postuar në rrjetet sociale një fotografi të mikut të tij, ku...
 • Si të largoni stresin në 15 minuta

  Stresi është një problem për shumë prej nesh. Megjithatë ekziston një truk që mund t’ja dalësh, në 15 minuta. Kështu ekspertët thonë se vendosja e një kapëse rrobash në pjesë të ndryshme te veshit, për 15 minuta sjell rezultate premtuese. Ky lloj masazhi ka ndikim në të gjitha pjesët e...
 • Mindset, aplikacioni që mban stresin nën kontroll

  Disa pajisje që vishen kanë aftësinë që të përmirësojnë shëndetin tonë duke përmirësuar gjendjen tonë psiko-fizike. “Mindset” është një aplikacion i ri i krijuar nga një gurp studentësh të universitetit “Washington University of St. Louis” dhe që në themel të tij, ka qëllimin për të menaxhuar stresin. Për të bërë...
Emisione