Europa League, fiton Manchester United

Manchester United fitoi 3 – 0 takimin e parë me Saint-Etienne i vlefshëm për fazën e 1/16 të Europa League mbrëmë në “Old Trafford”.

Zlatan Ibrahimovic vendosi këtë sfidë, pasi shënoi të gjithë golat. Pas këtij suksesi sulmuesi suedez nuk i kurseu batutat.

Zlatan Ibrahimovic, futbollist i Manchester United: Po përpiqem të bëj më të mirën. Unë kudo që shkoj fitoj dhe jam si Indiana Jones.

Roma mundi thellë 4 – 0 Villarreal. Edin Dzeko ishte më i spikaturi në këtë ndeshje të luajtur në Spanjë me 3 gola të realizuar. Ajax barazoi 0 – 0 në takimin e luajtur me Legia në Varshavë.

Humbje befasuese për Tottenham 1 – 0 në fushën e Gent, ndërsa Fiorentina mundi me të njëjtin rezultat Borussia Moenchengladbach në Gjermani. Anderlecht befasoi Zenit, duke e mundur me rezultatin 2 – 0. Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më të enjten e ardhshme./ TV KLAN

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...