Fillon zgjerimi i rrugës në hyrje të Prishtinës

Në rrugën në hyrje të Prishtinës, në drejtim të Veterrnikut, kanë filluar punimet për zgjerimin e saj, njofton Klan Kosova.

Në përurimin e fillimit të punimeve mori pjesë edhe kryeministri Isa Mustafa.

Isa Mustafa doli të martën për ta përurar fillimin e punimeve për zgjerim të rrugës në hyrjen e Prishtinës

Në këtë rrugë pritet të lëvizin edhe eskortrtat e zyrtarëve të shtetit, dhe kolona nuk do të ketë më.

Puna besohet se do të përfundojë brenda afatit të parë prej 4 muajsh.

Ky projekt do të kushtojë rreth 3 milionë euro, ndërsa Ministria e Infrastrukturës ka në plan edhe zgjerimin e rrugës nga ura në Veterrnik në drejtim të Pallatit të Drejtësisë.

Kronikën me detaje e ka përgatitur Enis Reçica.

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione