Hodhi foshnjen nga dritarja dhe i shkruajti të dashurit: Ishte vajzë

Pasi e hodhi foshnjen e porsalindur nga dritarja, nëna adoleshente i dërgoi një mesazh rënqethës të dashurit të saj, ku i tregonte gjininë e bebes.

Ngjarja e rëndë u shënua në Nebraska të SHBA. Pasi e vrau të porsalindurën, Antonia Lopez i shkruajti të dashurit; “meqë ra fjala, ishte vajzë”.

Pavarësisht krimit të rëndë, 16 – vjeçarja i shpëtoi burgut, pasi pranoi fajësinë përpara një gjykate për të mitur.

Sipas të përditshmes “The Sun”, Lopez u akuzua fillimisht si e rritur dhe rrezikonte 20 vite burg, por çështja e saj u transferua dhe ajo u gjykua si minorene.

Rasti i të resë u përshkruajt “reagim si pasojë e panikut”, e jo vrasje me paramendim.

Policia tha se ajo ishte vetëm në dhomë kur i erdhën dhimbjet dhe solli në jetë një vajzë, para kohe.

Ajo e hodhi të voglën nga dritarja dhe më vonë i tregoi të ëmës për aktin e tmerrshëm që kishtë ndërmarrë.

E vogla nuk mundi t’i mbijetonte plagëve dhe humbi jetën.

Adoleshentja mohoi të ishte në dijeni për shtatzëninë dhe lindi dy muaj para kohe.

Gjykata e të miturve e urdhëroi 16 – vjeçaren që të vazhdojë shkollën dhe të marrë mjekim mjekësor e të qëndrojë në kujdes psikiatrik./tvklan.al

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...