Kapet në Shijak pjesëtari i organizatës mafioze

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shijakut, pasi kërkohej nga drejtësia italiane. Ai është Agim Kolgjini, banues në këtë qytet.

Burime zyrtare sqarojnë se në ngarkim të Kolgjinit, Gjykata e Genovës në Itali ka lëshuar urdhër – arrest për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni”.

52-vjeçari pritet që të ekstradohet drejt vendit fqinj./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione