Facebook Zyrtar


STOP

Një emision satiro-investigativ

Nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj

Emisioni ka si strukturë të tij probleme të ndryshme të qytetareve, të cilët kërkojnë zgjidhje për hallet e tyre si dhe tema sociale nga realiteti shqiptar.

Në emision vend të veçantë zënë dhe kamerat e fshehta, ku impakti është i padiskutueshem në audiencë dhe tek organet përgjegjëse.

Na kontaktoni:

Tel: 042 20 88 88 / Cel: 0672220888

Web: http://tvklan.al/stop/

Email: stop@tvklan.al

Adresa: TVKLAN, Rr.”Aleksandër Moisiu”, nr.97, Tiranë 1007, Shqipëri

E hënë – E premte ORA 20:05

 • STOP – EMISIONI 221 (SEZONI 2)

  Rruga e “ferrit” drejt plazhit të Durrësit dhe menaxhimi i hapësirave publike. Rruga “Pavarësia”, që të con në Plepa, mbetet ferr për drejtuesit e automjeteve, për shkak të trafikut...
 • STOP – EMISIONI 220 (SEZONI 2)

  Shëndetësia e “rilindur”, i gjithë Durrësi pa ezhe… Një qytetar shqiptar shfaqet duke kënduar një këngë labe, ndërsa i mbajnë iso disa persona me ngjyrë. Më pas shfaqet një...
 • STOP – EMISIONI 219 (SEZONI 2)

  Pret 12 vjet, që Aluizni Vlorë të përgjigjet: nuk kemi kompetenca! Ylli Pasho banon prej 30 vjetësh në lagjen “Liria” në Vlorë. Por që nga viti 2005 pret legalizimin...
 • STOP – EMISIONI 218 (SEZONI 2)

  “Impenjimi” i bashkive dhe mungesa e ilacit të parkinsonit. Sot SHBA-të festojnë 241 vjetorin e pavarësisë, moment, që kujtohet edhe ne studion e “Stop”.Më pas trajtohen problematikat e gjobave...
 • STOP – EMISIONI 217 (SEZONI 2)

  “Stop” zgjidh odisenë shumëvjecare të dëmshpërblimit nga përmbytja. “Stop” rikthen cështjen e kalvarit të Lindita Hoxhës, shtëpia e të cilës u përmbyt nga Bovilla, që në vitin 1991. Me...
 • STOP – EMISIONI 216 (SEZONI 2)

  Plazhe nudo në Shqipëri?!… Pamje dhe video nga realiteti tragji-komik shqiptar vijnë në rubrikën e përjavshme “Hitparade i absurdit”. Më pas, si cdo të premte, intervistat plot humor të...
 • STOP – EMISIONI 215 (SEZONI 2)

  Librazhd, Hipoteka nuk njeh vendimin e gjykatës e nuk regjistron pronën. Shkëlqim Facaj nga Librazhdi tregon në “Stop”, se ka blerë një pronë në këtë qytet në vitin 1999,...
 • STOP – EMISIONI 214 (SEZONI 2)

  Thirrja e dëshpëruar e qytetarit: kërkoj legalizimin për kredi për mbesën e sëmurë… Zeni Kajo kërkon të bëjë legalizimin e shtëpisë një orë e më parë e për këtë...
 • STOP – EMISIONI 213 (SEZONI 2)

  Skandali i nxënësve fiktivë në Cermë, Ministria e Arsimit interesohet për rastin. Një ditë më parë “Stop” transmetoi rastin e shkollës në Cermë të Sipërme të Lushnjes, ku 85...
 • STOP – EMISIONI 212 (SEZONI 2)

  Ndihma nga Albtelekom, hetim për qendrën shëndetësore Spille. Kompania e telefonisë Albtelekom ka marrë nismë, për mbledhur e shpërndarë ndihma për disa familje me pamundësi ekonomike. Rudina Kurti tregon,...
 • STOP – EMISIONI 211 (SEZONI 2)

  Pazari i votës, tregues i rritjes ekonomike?! Në ditën e përmbylljes së fushatës zgjedhore, Renaldo vjen me një bllok intervistash plot humor, duke shtruar pyetjen: një votë për 3...
 • STOP – EMISIONI 210 (SEZONI 2)

  Skandali, dhunë në takimin e Mirela Kumbaros e Bledi Cucit në Athinë?! “Gurra popullore” ka nxjerrë një tjetër mënyrë origjinale, për të përshkruar fushatën zgjedhore. Thelbi një kënge popullore...
 • STOP – EMISIONI 209 (SEZONI 2)

  Potpuri poturesh elektorale dhe replikat me karafila. Pasi konsumuan gjatë një muaji batuta në vend të programeve,Edi Rama dhe Lulzim Basha janë ndalur në veshjet dhe pantallonat e njëri-tjetrit.Rama...
 • STOP – EMISIONI 208 (SEZONI 2)

  Tallava elektorale, nga vallja e Lindita Nikollës te shtatorja e Isa Boletinit. Ish-ministrja socialiste e arsimit Lindita Nikolla ia ka marrë valles “O moj lulja e Kurbinit”, në kuadër...
 • STOP – EMISIONI 207 (SEZONI 2)

  Seanca e jashtëzakonshme dhe termat e ëmbël e luftarakë të fushatës. Të shtunën deputetët u rimblodhën për herë të fundit në një seancë të jashtëzakonshme, si në një mbrëmje...
 • STOP – EMISIONI 206 (SEZONI 2)

  Policia bashkiake i sekuestron karrocën, “Stop” zgjidh problemin. Disa situata tragji-komike nga realiteti shqiptar hapin siparin e emisionit të sotëm “Stop”, në rubrikën e hitparade-t. Më pas trajtohet rasti...