Facebook Zyrtar


STOP

Një emision satiro-investigativ

Nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj

Emisioni ka si strukturë të tij probleme të ndryshme të qytetareve, të cilët kërkojnë zgjidhje për hallet e tyre si dhe tema sociale nga realiteti shqiptar.

Në emision vend të veçantë zënë dhe kamerat e fshehta, ku impakti është i padiskutueshem në audiencë dhe tek organet përgjegjëse.

Na kontaktoni:

Tel: 042 20 88 88 / Cel: 0672208888

Web: http://tvklan.al/stop/

Email: stop@tvklan.al

Adresa: TVKLAN, Rr.”Aleksandër Moisiu”, nr.97, Tiranë 1007, Shqipëri

E hënë – E premte ORA 20:05

Të gjitha
 • STOP – EMISIONI 203 (SEZONI 3)

  Sihariqi i Ramës për rritjen e pensioneve dhe protesta e minatorëve. Nga qyteti i Durrësit kryeministri Rama dha “sihariqin” për 665 mijë pensionistë. Duke filluar nga 1 korriku, pensionet...
 • STOP – EMISIONI 202 (SEZONI 3)

  Ditëlindja e Partisë dhe Shqipëria jonë turistike. Partia Socialiste feston sot 27 vjetorin e lindjes. Nëse ligji i dekriminalizimit do të prekte edhe subjektet politike,Partia Socialiste do ta pësonte...
 • STOP – EMISIONI 201 (SEZONI 3)

  Shqipëri-Kosovë, nga ndryshojnë “burrat” e shtetit?!… Ditën e djeshme u përkujtua me një ceremoni zyrtare 140 vjetori i Lidhjes së Prizrenit. Por gjatë aktivitetit nuk munguan incidentet, kur kryeministri...
 • STOP – EMISIONI 200 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një kamion qarkullon me një ngarkesë të madhe, sa duket sikur po transporton pallat. Ambientet e portit të Durrësit janë të ndotura nga mbetjet. Kamionët...
 • STOP – EMISIONI 199 (SEZONI 3)

  Parlamenti i transmetimeve në facebook, c’mendojnë qytetarët!? Në cdo seancë parlamentare të javëve të fundit përsëritet i njejti refren: opozita tejkalon kohën e fjalimeve dhe bllokon foltoren, ndërsa kreu...
 • STOP – EMISIONI 198 (SEZONI 3)

  450 euro për patentën e lundrimit, masa për pezullimin e kompanisë private. Mbrëmjen e së martës, emisioni “Stop” transmetoi përmes kamerës së fshehtë, sesi mund merret në dorë leja...
 • STOP – EMISIONI 197 (SEZONI 3)

  Telefonata me kryeministrin dhe përgjigja: u enjtsh në by…?! Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka kërkuar në gjykatë pagesat për kohën, kur ishte deputete e PD-së dhe bashkë me...
 • STOP – EMISIONI 196 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Në Kombinat rradhët e gjata për të marrë pensionin janë kthyer në makth e një i moshuar rrezikon shëndetin duke dalë nga kaosi.Një qytetar lan...
 • STOP – EMISIONI 195 (SEZONI 3)

  Drejtësia e pasur shqiptare dhe shitja e cështjeve gjyqësore. Në Shqipëri ka filluar dhe është në proces vetingu i njerëzve të drejtësisë, Renaldo ka realizuar intervista me humor me...
 • STOP – EMISIONI 194 (SEZONI 3)

  E enjtja parlamentare si film serial…!!! Seanca e sotme parlamentare u zhvillua sërish si film me 4 seri. Opozita foli jashtë kohës, kryeparlamentari Ruci i preu fjalën deputetëve të...
 • STOP – EMISIONI 193 (SEZONI 3)

  Asnjë politikan i ndëshkuar në vend. A na bën krenarë para BE-së?! Renaldo pyet qytetarët në Tiranë, nëse na bën ne krenarë para Europës, fakti, që asnjë politikan nuk...
 • STOP – EMISIONI 192 (SEZONI 3)

   Shtttt, nisi “Stop”-i dhe një anglez në trafik. Emisioni i sotëm nis me një video të Ermelës 7 muajshe, e cila ekzaltohet sapo nis sigla e “Stop”.Një qytetar anglez...
 • STOP – EMISIONI 191 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mace është filmuar teksa përpiqet të kapë peshkun nga një vazo me ujë.Një motorr lëviz me targën, ku shkruhet “Lac”.Kutitë e shpërndarjes së energjisë...
 • STOP – EMISIONI 190 (SEZONI 3)

  Fansat e vegjël të “Stop” dhe protesta e nesërme e opozitës. Fëmijët janë bërë një pjesë e rëndësishme e audiencës së emisionit “Stop”. Shumë prindër kanë sjellë videot e...
 • STOP – EMISIONI 189 (SEZONI 3)

  Kongresi i Përmetit dhe një deja vu paralamentare. Plot 74 vjet më parë, në 24 maj 1944 u mbajt Kongresi i Përmetit, ndaj “Stop” përshëndet me një këngë për...
 • STOP – EMISIONI 188 (SEZONI 3)

  Rama si Maduro i Venezuelës dhe nisma e “Stop”: Dita pa Edi Ramën! Në mbledhjen e komisionit parlamentar të ligjeve, deputetja e PD-së Albana Vokshi tha, se kryeministri Rama...
 • STOP – EMISIONI 187 (SEZONI 3)

  Tërmeti tund sërish Tepelenën: Rama të rrojë sa malet! Kryeministri Rama u ndal sot në Tepelenë, në atë që e ka quajtur “turi i llogaridhënies”.Rama bëri humor me kryebashkiakun...
 • STOP – EMISIONI 186 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një karrocë hedh plehrat në lumin Shkumbin. Kodikët e hershëm të ekspozuar këto ditë, janë fotografuar të kapur me recipeta femrash.Një mësues në Farkë bie...
 • STOP – EMISIONI 185 (SEZONI 3)

  Llogaridhënia, sipas qytetarëve e në versionin “Ferma e kafshëve”. Emili Murataj është vajza e vogël, që mbërthehet para ekranit, kur nis emisioni “Stop”.Këto ditë kryeministri Rama dhe ministrat e...
 • STOP – EMISIONI 184 (SEZONI 3)

  17 maji i LGBTI dhe një vjetori i marrëveshjes Rama-Basha. 17 maji njihet si dita e komunitetit homoseksual dhe në të gjithë botën organizohen parada nga ky komunitet.Por si...
 • STOP – EMISIONI 183 (SEZONI 3)

  Rama i del zot Fatmir Xhafës, njw vit më parë foli për Edvin drogën e Saje qorrin. Në një sondazh të Komisionit Europian, shqiptarët rezultojnë populli më i palumtuar...
 • STOP – EMISIONI 182 (SEZONI 3)

  Polici te Zogu i Zi merr para, për të falur daljen në komision. Ditën e sotme në emisionin “Stop” u transmetua një video, ku u shfaq një polic duke...
 • STOP – EMISIONI 181 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar Shirat e ditëve të fundit e kanë përmbytur qytetin e Beratit dhe hapësirat mes pallateve notojnë nën ujë. Në urgjencën e Tiranës ka rënë një...
 • STOP – EMISIONI 180 (SEZONI 3)

  Drejt Durrësit për fundjavë, por rruga është kalim me pengesa. Marsilda Ahmati dhe Heidi 20 muajshe, mbërthehen para ekranit, kur fillon emisioni “Stop” dhe kërcejnë bashkë me fllonxat, koreografinë...
 • STOP – EMISIONI 179 (SEZONI 3)

  Kaosi parlamentar Ruci: shut up! Berisha e Basha live në fb. Si cdo të enjte, parlamenti u përfshi nga debatet dhe bllokimi i foltores së Kuvendit.Pasi kreu të opozitës...
 • STOP – EMISIONI 178 (SEZONI 3)

  Nga dita e Europës tek të dhënat personale. Në nisje të emisionit, një përshëndetje “alla Stop” për ditën e Europës me një këngë nga Boliku i Bëncës. Më pas...
 • STOP – EMISIONI 177 (SEZONI 3)

  Shtëpi me lekët e dasmës/ dhunë nga policia bashkiake. Një ditë më parë në sitën e vetingut kaloi anëtari i Gjykatës Kushtetuese Fatmir Hoxha. Avokati i tij, sugjeroi që...
 • STOP – EMISIONI 176 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar…?! Një video, ku duket prerja masive e pishave në Plasë. Një djalë që vjedh në market. Një qytetar ka filmuar disa ditë rresht rrugën Plepa-Rrogozhinë,...
 • STOP – EMISIONI 175 (SEZONI 3)

  Firma fantazëm me aktivitet legal në mes të ditës?!… Sarah, një vogëlushe që jeton në Filadelfia,është një fanse besnike e emisionit “Stop”. Ajo shfaqet në video, duke kërcyer si...
 • STOP – EMISIONI 174 (SEZONI 3)

  Saimir Tahiri le mandatin, i vetëm kundër të gjithëve. Sot është dita ndërkombëtare e lirisë së shtypit. Por duket, se ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri, zgjodhi këtë ditë, për...
 • STOP – EMISIONI 173 (SEZONI 3)

  Deklarata e Ramës: më shkruajnë o legen na gjej punë!… Efektivët e policisë duhet të pezullojnë lejet vjetore përgjatë gjithë verës. Një shkresë, që mban firmën e drejtorit të...
 • STOP – EMISIONI 172 (SEZONI 3)

  Përkujtimi i 1 majit, nga parakalimet e djeshme te xhirot nga liqeni. Sot është 1 maji, e njohur në të gjithë botën si dita e punëtorëve. Në kohën e...
 • STOP – EMISIONI 171 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një i moshuar është fotografuar, teksa mban në një kosh perimesh pas bicikletës nipin e tij. Kompania “Luz i vogël 2008” pastron makinat në rrugë....
 • STOP – EMISIONI 170 (SEZONI 3)

  Masakra në Gjirin e Lalzit dhe hipoteka në duart e qytetarit shkodran. Në nisje të emisioni transmetohet një video e sjellë në “Stop” nga një qytetar,kur tregohet masakra, që...
 • STOP – EMISIONI 169 (SEZONI 3)

  Vjedhja e motorrit te Tregu Cam, Prokuroria dosja fle në prokurori. Altini, një qytetar nga Tirana, tregon në “Stop”, sesi i vodhën motorrin në zonën e tregut cam.Ai bëri...
 • STOP – EMISIONI 168 (SEZONI 3)

  Qytetarët shqiptarë dhe bijtë e k..rvës…?! Nesër është dita e seancës parlamentare të rradhës. Por dilema e qytetarëve është, nëse do të përsëriten skenat e seancës së shkuar, kur...
 • STOP – EMISIONI 167 (SEZONI 3)

  Rama e Kumbaro sjellin himnin kombëtar në version remiks. Pak ditë më parë kryeministri Rama e pas tij edhe ministrja e kulturës Mirela Kumbaro na përshëndetën nga profilet e...
 • STOP – EMISIONI 166 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar! Në Fier, retë e tymit ndotin gjithë ambientin, për shkak të djegies së gomave në mënyrë të jashtëligjshme. Nje shtetas italian sjellin dy video, ku...
 • STOP – EMISIONI 165 (SEZONI 3)

  Malësi e Madhe, spitali katandiset në urgjencë, mungojnë mjekët. Emisioni “Stop” ka udhëtuar drejt Malësisë së Madhe, aty ku 55 mijë banorët e zonës vuajnë mungesën e theksuar të...
 • STOP – EMISIONI 164 (SEZONI 3)

  Tahiri si Rama: nuk bir nëne e k…rve?!… Parlamenti u mblodh sërish në seancën e rradhës, pas të cilës, ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri, përdori shprehje të kryeministrit Edi...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 3)

  Qytetarët dhe parlamenti i “gladiatorëve”. Komisioni Europian i hapi dritën jeshile nisjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE. Por të enjten e kaluar seanca parlamentare u shndërrua...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 3)

  Mësuesit dhe morali, që u japin nxënësve. Sot në emisionin “Stop” u transmetuan disa video që tregojnë realitetin e padenjë të auditoreve në institucionet tona të arsimit. Mësuesja e...
 • STOP – EMISIONI 161 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Policia bashkiake konfrontohet me një shitëse ambulante, të cilës i sekuestron produktet ushqimore dhe i shkul qepët,që ajo tregonte. Disa gra shfaqen duke derdhur plehrat...
 • STOP – EMISIONI 160 (SEZONI 3)

  Vizitë në kopshtin zoologjik, pak kafshë e mungesë kushtesh. Renaldo ishte fundjavën e shkuar në kopshtin zoologjik, në atë që mendohet të jetë një alternativë fundjave, sidomos për fëmijët....
 • STOP – EMISIONI 159 (SEZONI 3)

  Kaos parlamentar, miell, shishe letra e banalitet në seancë. Seanca e sotme parlamentare u karakterizua sërish nga kaosi. Ajo u ndërpre disa herë dhe asnjë sekondë nuk u zhvillua...
 • STOP – EMISIONI 158 (SEZONI 3)

  33 vjet nga vdekja e diktatorit dhe rimishërimi i Enver Hoxhës. Plot 33 vjet më parë ndërroi jetë ish-diktatori shqiptar Enver Hoxha. Por duket se fryma dhe pasuesit e...
 • STOP – EMISIONI 157 (SEZONI 3)

  Torta me çizme e Kryemadhit dhe protesta e qepenave. Një grup studentësh nga Islanda janë filmuar,teksa këndonin në mënyrë të organizuar këngën shqiptare “Kur më vjen burri nga stani”.Në...
 • STOP – EMISIONI 156 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një djalë i vogël i quajtur David është filmuar nga prindërit e tij duke imituar shprehjen e Saimirit dhe Gentit, “fllonxa”. Ndërsa një tjetër vogëlush,...
 • STOP – EMISIONI 155 (SEZONI 3)

  Banorët e Bërzhitës shtrojnë vetë rrugën e shpallin “pavarësinë”. Banorët e fshatit Mihajas,Lugë e Poshtme, Njësia Administrative Bërzhitë, vuajnë për 5 kilometra rrugë. Ata i kanë hedhur rrugës zhavorr...
 • STOP – EMISIONI 154 (SEZONI 3)

  Mosbindje opozitare në rrugë dhe tërheqje kryeministrore në parlament. Paraditen e sotme opozita protestoi, duke bllokuar disa akse nacionale, në atë që e quajtën mosbindje civile.Në Vorë, Milot e...