Vriten dy nxënës nga të shtënat me armë në një shkollë

Të paktën dy nxënës kanë mbetur të vdekur pasi një i armatosur hapi zjarr në një shkollë të mesme të New Mexico-s, mëngjesin e së enjtes, sipas orës lokale. Autoritetet thanë se autori i dyshuar i sulmit ka mbetur gjithashtu i vdekur, duke shuar panikun në komunitet.  

Sipas CNN nuk ka ende informacione se cili ka qenë shkaku këtij sulmi dhe nuk dihet nëse autori i sulmit ka qenë nxënës apo thjesht një vizitor. 

Zyra e Qarkut San Juan ka konfirmuar se  të shtënat kanë ndodhur rreth orës 9 paradite, duke shtuar se shkolla është e bllokuar.

Aztec, në San Juan County, është një qytet i vogël në veriperëndim të New Mexico, SHBA./tvklan.al 

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*