Tërmet i fortë 6 ballë

Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi rajonin e Bago të Myanmar. Lajmi është bërë i ditur nga Departamenti i Meteorologjisë.

Epiqendra ishte 27.3 km në perëndim-jugperëndim të qytetit Phyu në rajonin Bago. Brenda pak minutash janë ndjerë tre lëkundje të forta tërmeti.

Lëkundjet ishin shumë të forta, sa tërmeti u ndje në të gjithë vendin duke përfshirë qytete Yangon, Taungoo, Phyu, Pyi dhe Nay Pyi Taë.

Deri më tani nga lëkundjet e forta të  tërmetit nuk patur raportime për viktima./tvklan.al

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*