Van Der Vaart dëmtohet dhe rrezikon Botërorin
Van Der Vaart dëmtohet dhe rrezikon Botërorin

14:41 28/05/2014 vanderRafael Van Der Vaart do të mungojë në botëror. Mesfushori i Hollandës është dëmtuar në pulpë dhe ai nuk do të jetë në Brazil. Van Der Vaart i shtohet mungesës së Kevin Strootman. Hollanda është një grup të vështirë ku ndodhet Spanja, Kilin dhe Australinë. Debutimi në Kupën e Botës do të jetë ndaj Spanjës më 13 qershor.

TV KLAN
Të ngjashme