Video/ Shira të rrëmbyeshëm dhe rrëshqitje dheu në disa qytete të Greqisë

Pas përmbytjeve të disa javëve më parë edhe shteti fqinj Greqia po përballet më një situatë kritike si Shqipëria.

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme të shumta në disa qytete të Greqisë duke lënë qindra shtëpi nën “pushtetin” e ujit, mungesës së energjisë elektrike si dhe të ftohtit.

Prevezë, Kenourgio, Zevgaraki, Korfuzi, Epiri dhe disa zona të Aitoloakarnani janë përballur me reshje të dendura të cilat kanë shkaktuar përmbytje në shumë banesa./tvklan.al

Kategori
RajoniTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*