aksident

 • Aksidentohen për vdekje 11 persona

  Të paktën 11 persona e kanë humbur jetën ndërsa 44 të tjerë janë plagosur në një aksident trafiku në Eskisehir të Turqisë qendrore. Sipas informacioneve shoferi i autobusit, nga shkaqe ende të panjohura është përplasur me pemët përskaj rrugës. Në autobus ndodheshin pasagjerët të cilët nga Ankaraja udhëtonin për...
 • Aksidentohet autobusi, 6 të vdekur dhe 29 të plagosur

  Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë u plagosën në një aksident trafiku në Mus, në Turqinë lindore. Sipas informacioneve nga terreni, autobusi i pasagjerëve në rrugën Mus-Bingol është rrokullisur. Në terren kanë dalë një numër i madh i ambulancave, ekipe të xhandarmërisë dhe Agjencisë Shtetërore...
 • Motori përfundon poshtë rrotës së makinës

  Një person ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor që ndodhi pasditen e sotme ne bulevardin Vlorë-Skelë. Mësohet se një automjet ka goditur një motor dhe për pasojë është lënduar drejtuesi i këtij të fundit. Ai është dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Vlorës. Ndërsa policia ka shoqëruar...
 • Video/ Përplaset autobusi, vdesin 3 persona dhe plagosen 45 të tjerë

  Një autobus është përplasur pasditen e së premtes në Pragë, Çeki. Mësohet se 3 persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur, ku 5 prej tyre janë në gjendje të rëndë. Aksidenti ndodhi rreth orës 16:00 pasdite. Një zëdhënëse e shërbimit të shpëtimit tha: “Dy fëmijë pësuan lëndime...
 • Përplaset për vdekje kalimtari dhe lihet në mes të rrugës

  Një kalimtar ka gjetur vdekjen mbrëmjen e së enjtes rreth orës 23:30, në segmentin rrugor Shkozet-Plepa, në mbikalimin e Shkozetit. Ai është një përplasur nga një automjet dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme, ndërsa drejtuesi i makinës është larguar nga vendngjarja. Viktima, ende i paidentifikuar, sipas policisë është një...
 • Tragjedi në familjen italo-shqiptare/ Humb jetën në aksident shqiptarja, në gjendje të rëndë kreu i karabinierëve

  Një aksident i rëndë automobilistik ndodhi mëngjesin e së mërkurës në Pieve San Giacomo, në provincën e Cremona të Italisë. Nga përplasje e dy automjeteve ka gjetur vdekjen një shqiptare, ndërsa bashkëshorti i saj, komandant i njësisë investigative të karabinierëve të Cremona-s, Claudio de Leporini ndodhet në gjendje të...
 • Ky është çifti shqiptar që humbi jetën në mënyrë tragjike në Greqi

  Një aksident tragjik i mori jetën një çifti shqiptar në Greqi. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e shtunë në aksin rural Xorterou – Koimisis në Seres të Greqisë. Tvklan.al mëson se viktimat janë Jani Shkurti 35 vjeç dhe Vasilika Alija 25 vjeçe nga fshati Dorëz, Librazhd dhe prej vitesh...
 • Ngjarje horror pas aksidentit fatal

  Një trup i djegur i një gruaje, është zbuluar nga policia futur në një valixhe. Ngjarja e tmerrshme u zbulua pas një aksidenti në Peru me autobus, i cili mori jetën e 52 njerëzve në një zonë të njohur si “Kthesa e Djallit”. Autobuzi po udhëtonte rrëzë një shkëmbi...
 • Makina përplas një grua në kryeqytet

  Një grua ka mbetur e plagosur këtë të diel, pasi u përplas nga një makinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00, në rrugën “Dritan Hoxha”. E lënduar ka mbetur një këmbësore 55-vjeçare me iniciale H. B., e cila u transportua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa policia...
 • Tjetër aksident me pasojë vdekjen e një shqiptareje në Itali

  Një tjetër aksident tragjik në Itali i ka marrë jetën një të moshuareje shqiptare. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së Premtes kur gruaja po kalonte rrugën Alemagna në Savassa. Viktima quhej Gjyle Mina, ishte me origjinë shqiptare, por jetonte prej vitesh në komunën Vittorio Veneto të Trevisos në Itali....
 • Makinat përplasen kokë më kokë, humb jetën i riu shqiptar në Itali

  Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një të riu shqiptar ka ndodhur paraditen e së shtunës në Sarnico të Italisë. Dy makina janë përplasur kokë më kokë rreth orës 11:30, në një rrugë pranë një liqeni. Mediat italiane raportojnë se 21-vjeçari i cili banonte në Bergamo, ndodhej në...
 • 1 i vdekur e 3 të plagosur në tri aksidente

  Një i burrë i moshuar humbi jetën në një aksident në rrugën Cërrik-Elbasan. Në një tjetër aksident në Elbasan, një person mbeti i plagosur rëndë gjithashtu. Në aksin Cërrik Elbasan, i moshuari 70-vjeçar, identiteti të cilit nuk dihet po kalonte rrugën në fshatin Kuqan, kur një makinë e mori...
 • Aksident tragjik, vdes një grua dhe plagosen disa të tjerë

  Një aksident me pasojë vdekjen e një gruaje dhe plagosjen e disa të tjerëve, ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në autostradën Tetovë – Gostivar. Sipas Tetova Sot, lajmi është konfirmuar nga Komandanti i Zjarrfikëseve të Tetovës, Uka Aliti, i cili ka dhënë se një grua ka mbetur e...
 • Makina përplas për vdekje këmbësorin

  Një burrë ka gjetur vdekjen këtë të diel, në prag të ndërrimit të viteve, pasi u përplas nga një makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 18:40 në aksin rrugor Milot-Rrëshen, në afërsi të Urës me Harqe. Viktima, një këmbësor 50-vjeçar (V.V) i cili banonte në Fushë-Dibër është përplasur...
 • Tragjedia në familjen e aktores së telenovelave

  Motra e aktores australiane Jessica Falkholt ndërroi jetë këtë të premte, tre ditë pas aksidentit horror me makinë, ku gjetën vdekjen prindërit e aktores dhe një tjetër person. 21-vjeçarja Annabelle ndërroi jetë në një spital në Sidnei, ku ndodhej e shtruar. 28-vjeçarja Jessica, e cila u bë e famshme...
 • Përplas këmbësoren dhe e dërgon në spital, 35-vjeçarja në gjendje të rëndë

  Një 35-vjeçare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:20, në Sauk. “Në autostradë, tek mbikalimi i Saukut, mjeti me targë AA 071 HD, me drejtues Sajmir Çeka, 27 vjeç, ka aksidentuar një këmbësore, rreth 35 vjeçe, ende të paidentifikuar,...
 • Video/ Dy aksidente në autostradë, rëndohet trafiku

  Trafiku në autostradën Tiranë-Durrës paraqitet mjaft i rënduar gjatë orëve të pasdites. Shkak për këtë situatë, përveç lëvizjeve të shumta të qytetarëve në prag të festave, këtë të premte janë bërë edhe dy aksidente. Aksidenti i parë ndodhi pranë Maminasit. Burime për tvklan.al thonë se bëhet fjalë për një përplasje mes tre...
 • Aksidentohet ylli i telenovelave

  Një aktore e cila u bë e famshme me telenovelën, Home and Away, në Australi po lufton për jetën pasi u përfshi në një aksident të rëndë me makinë. 28-vjeçarja Jessica Falkholt dhe motra e saj 21-vjeçare Annabelle u dërguan me urgjencë në një spital në Mondayong, të New South...
 • Video/ Pamje ekskluzive, makina përplas këmbësoren në kryeqytet

  Një aksident ka ndodhur mesditën e së mërkurës në rrugën “Misto Mame” në kryeqytet. Sipas dëshmitarëve një automjet me targa AA200PA ka përplasur një grua teksa kalonte rrugën. Tvklan.al ka siguruar pamje ekskluzive nga vendngjarja. E plagosura është transportuar drejt spitalit të Traumës.  Policia e Tiranës ka konfirmuar për...
 • Ndërron jetë 49- vjeçari, u përplas nga makina

  Ka ndërruar jetë 49- vjeçari me inicialet Gj.P, pasi një ditë më parë u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi në fshatin Mërtish, Divjakë ku Alban Pashaj, 32 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Golf”, ka aksidentuar 49-vjeçarin, i cili udhëtonte me biçikletë. Sipas njoftimit të policisë drejtuesi i biccikletës...
1 2 3 27


Emisione