Angli

 • Gjendet i vdekur në burg pedofili 22-vjeçar

  Një pedofil që abuzoi me një djalë pesëvjeçar u gjet i vdekur vetëm disa javë pasi ai u burgos. Daniel Davey, 22 vjeç, u akuzua se kishte abuzuar me djalin e vogël gjashtë herë gjatë një periudhe 18 mujore. Pedofili u dënua me gjashtë vjet e gjysmë burg më...
 • Qytetari vdes nga i ftohti, ambulanca u vonua 16 orë

  Së paku 40 pacientë në Angli humbën jetën ose u sëmurën rëndë për shkak të vonesave të mjeteve të emergjencës, shkruan Daily Mail. Sipas një burimi anonim, një person në qytetin Lowestoft të Anglisë, vdiq nga i ftohti pasi priti 16 orë për një ambulancë. Raporti i publikuar nga...
 • Arrestohen dy shqiptarë në Angli

  Oficerë të Zyrës Qendrore të Emigracionit në Angli kanë arrestuar dy shqiptarë që punonin në një lavazh në Ebley Road, të martën në mëngjes. Oficerët, të cilët ishin të shoqëruar nga policia lokale, arrestuan dy shtetas shqiptarë të dyshuar për shkelje të rregullave të emigracionit rreth orës 11:30. Oficerët...
 • Falsifikonte dokumente për emigrim drejt Anglisë, kapet 38-vjeçari në kryeqytet

  Një 38-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës këtë të martë për falsifikim dokumentesh. Eduart Tafçiu, banues në Tiranë, sipas një njoftimi zyrtar, u arrestua pasi “Seksioni për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në Korrik të vitit 2017, ka referuar materialet në ngarkim të...
 • Video-foto/ Aventura e shqiptarit & anglezit, me ‘Zil 157’ nga Anglia drejt Shqipërisë

  Me Zil 157 nga Anglia drejt Shqipërisë. Është kjo sfida e dy djemve, njëri shqiptar e tjetri anglez, të cilët kanë zgjedhur që të përshkruajnë distancën më të gjatë të bërë me një mjet të tillë, që i përket kohës së komunizmit. Gent Jakupi dhe Rob Gerrish u nisën...
 • Në Angli për të bërë para për djalin e sëmurë, 6 muaj burg për shqiptarin

  Agim Selmanllari u dënua me 6 muaj burg nga një gjykatë britanike, për kultivim kanabisi dhe vjedhje të energjisë elektrike. Ai u arrestua pasi autoritetet zbuluan një fabrikë kanabisi në Nuneaton të Anglisë. 32-vjeçari, sipas mediave, kishte shkuar në Britani i fshehur në një kamion nga Franca, me qëllim...
 • Prostituta kthehet “në punë” 30 minuta pas lindjes

  Një prostitutë i është rikthyer “profesionit” të saj vetëm 30 minuta, pasi ka sjellë në jetë një fëmijë.  Zyrtari për Mbështetjen e Komunitetit tha se ajo ka më shumë se një dekadë që ka punuar si punëtore seksi në një nga rrugët e Londrës. Hessle Road është një rrugë...
 • Dhurata e veçantë e Mbretëreshës për stafin

  Në fundvit të gjithë marrin marrin dhurata, por më e veçanta është ajo që Mbretëresha e Anglisë u jep anëtarëve të stafit të saj. Një puding cokollate është ajo çka dhuron, kjo falë një zakoni që ekziston prej shekujsh. Pallati mbretëror porosit rreth 1000 pudingë. Mediat shkruajnë se Mbretëresha...
 • Probleme të shumta nga reshjet e dendura të dëborës

  Reshjet e dendura të dëborës dhe akulli në rrugë kanë shkaktuar probleme në qarkullim dhe në fluturime në disa zona të Mbretërisë së Bashkuar, ndërsa me mijëra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike. Shumë drejtues mjetesh mbetën për orë të tëra të bllokuar në Northamptonshire, ndërsa një aksident i...
 • E vrau gruan sepse nuk e besonte se kishte qenë e virgjër. Detaje nga gjyqi i shqiptarit në Angli

  Në gjykatën e Old Bailey të Britanisë së Madhe prej muajsh vijon gjyqi ndaj shqiptarit Arben Rexha, i cili Janarin e shkuar vrau bashkëshorten e tij Elidona Demiraj. Në Shtator të këtij viti, 32-vjeçari pranoi se e kishte vrarë bashkëshorten e tij 25-vjeçare duke i prerë fytin. Këtë javë,...
 • Dëbora paralizon vendin

  Britania e Madhe është paralizuar nga moti i keq. Reshjet e dendura të dëborës dhe temperaturat nën zero gjatë natës kanë bërë që autoritetet të lëshojnë alarmin e verdhë në Skoci, Irlandën e Veriut dhe disa zona në Angli e Uells.   Ngrica pritet të pushtojë pjesën më të madhe...
 • Tifozët pastrojnë fushën nga bora

  Në Angli mendojnë dhe jetojnë për futbollin. Një dëshmi ishte ndihma e tifozëve për ekipin e tyre Hereford, skuadër gjysmë profesioniste. Klubi lëshoi një thirrje për të larguar borën nga fusha dhe mbështetësit munguan. Me lopata dhe karroca punuan për bërë gati terrenin për takimin e FA Cup me...
 • Dëbora paralizon veriun e Europës

  Reshjet e dendura të dëborës kanë paralizuar Europën Veriore. Viktima e parë është shënuar në Gjermani. Një burrë humbi jetën në një aksident rrugor në qytetin verior të Kukshavenit për shkak të rrëshqitshmërisë së lartë nga ngricat dhe dëbora në autostrada. Me dhjetëra janë të plagosurit. Vetëm në Bavari...
 • Pas stuhisë, priten reshje të dendura dëbore

  Dëbora mbuloi gjatë natës Mbretërinë e Bashkuar, duke çuar në ndërprerje të energjisë elektrike, mbyllje të shkollave dhe ndërprerje të disa fluturimeve. Sipas autoriteteve atje, reshjet e dëborës gjithnjë e në rritje kanë prekur një pjesë të madhe të Skocisë, Irlandës Veriore dhe Anglisë Veriore. Ata u bënë thirrje...
 • ISIS kërcënon: “Festa e kryqëzatave po afron”

  ISIS ka kërcënuar Italianë, Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëreshën e Anglisë me sulme terroriste. Organizata ka publikuar disa postera ku i bën thirrje xhihadistëve të veprojnë për festat e fundvitit. Organizata terroriste ISIS është rikthyer përsëri me kërcënime. Edhe pse Shteti Islamik i Vetëshpallur nuk ka më asnjë bazë...
 • Taksisti përdhunon adoleshenten

  Një shofer taksie në Angli ka marrë një adoleshente në gjendje shumë të dehur, dhe ka ushtruar mbi të dhunë seksuale pasi e ka dërguar në shtëpi.   Sipas Daily Mail Katar Shahin, 40 vjeç, më pas gënjeu se viktima e tij ishte një prostitutë që ai e kishte...
 • Shkojnë për trajnim në Angli, 4 komandot shqiptarë dezertojnë 

  Katër komando të Forcave të Armatosura Shqiptare janë vënë nën hetim nga Prokuroria, për dezertim. Burime për ABC News thonë se 4 ushtarakët, identiteti i të cilëve nuk dihet ende, kishin shkuar në Angli për trajnim. Por pas përfundimit të trajnimit, në fund të muajit Tetor, komandot nuk janë...
 • Argjentina humbet miqësoren me Nigerinë

  Argjentina pa Lionel Messi u mund 4 – 2 në miqësoren me Nigerinë. Në takimin e zhvilluar të martën në Krasnodar përfaqësuesja afrikane përmbysi rezultatin. Lojtarët nigerianë i treguar atyre argjentinas që nuk janë ende gati për botërorin. Në barazim 2 – 2 përfundoi sfida mes Gjermanisë dhe Francës...
 • Sistemi VAR në miqësoren Angli – Gjermani

  Përballjet mes Anglisë dhe Gjermanisë në të kaluarën janë shoqëruar me polemika për shkak të vendimeve të gjyqtarëve. Në 1966 Anglia fitoi Kupën e Botës me një gol inezikstent, ndërsa në Botërorin e 2010 anglezëve iu anulua një gol po ndaj gjermanëve që e kishte kaluar vijën e fatale....
 • Jepet dënimi për vrasësit e shqiptarit në Angli

  20 vjet burg ka dhënë gjykata e Winchester në Britani, për dy vrasësit e shqiptarit Shkëlzen Dauti. 21 – vjeçari, i cili njihej me emrin Genny u godit për vdekje me thikë në kraharor në Southampton, orët e para të 11 Marsit të këtij viti. Lee Marc Williams, 27...
1 2 3 6


Emisione