Sazan Guri

 • STOP – EMISIONI 33 (SEZONI 3)

  Bashkia e Durrësit përvetëson tokën e qytetarit, pa e shpronësuar. Hasan Bilali, një qytetar nga Durrësi, ankohet në “Stop”, se bashkia e qyteti, i ka marrë tokën, që e posedon me të gjitha dokumentat, dhe prej dy vjetësh ka bërë rrugë.Bilali thotë, se pavarësisht të gjithave,ai ende nuk ka...
 • Apeli për mbetjet e rrezikshme: Hiqini sa më parë, nesër do të jetë tepër vonë

  Emisioni “STOP” transmetoi 4 ditë më parë masakrën mjedisore që ka kryer kompania “Euroteam”, e cila i hidhte mbetjet e rrezikshme spitalore në brigjet e lumit Erzen. Por Ministria e Shëndetësisë ka reaguar vetëm sot nëpërmjet një deklarate për media, ku thuhet se është kërkuar informacion zyrtar nga Ministria...
 • STOP – EMISIONI 222 (SEZONI 2)

  Prerja dhe transporti i druve në kohën e moratoriumit. Në pjesën e parë të emisionit trajtohet moratoriumi i pyjeve dhe lehtësia, me të cilën kamionë me dru zbresin nga Linza, ku dhe janë ngarkuar.Një tjetër video tregon, sesi masakrohen pyjet, pavarësisht ligjit për ndalimin e prerjes së tyre. Skandali,...
 • Aleatët braktisin listën e kandidatëve të PD-së

  Të larguarve nga listat e kandidatëve të Partisë Demokratike mund t’i shtohet edhe deputeti i listës së Qarkut të Beratit Lefter Maliqi. Përmes një statusi në Facebook Maliqi, i cili është i treti në listën e PD-së, njofton se do të mungojë në hapjen e fushatës të Lulzim Bashës,...
 • Kandidati i Partisë Demokratike Sazan Guri tërhiqet nga gara

  Sazan Guri është tërhequr nga gara si kandidat për deputet në Qarkun e Beratit. Një dita pasi u publikua lista e Partisë Demokratike ku Sazan Guri do përfaqësonte këtë parti ai vendosi të tërhiqet. Njoftimin e ka bërë në një postim në rrjetin social Facebook. Pak më parë nga...
 • Ambientalistët kundër ndërtimeve në Karavasta

  Ambjentalistë dhe ekspertë të fushës janë kundër projektit për ndërtimin e një resorti turistik në Karavasta. Teksa u mblodhën në një tryezë diskutimi ata hartuan edhe një rezolutë për mos lejimin e asnjë ndërtimi që cënon këtë zonë të mbrojtur të kategorisë A. Sazan Guri: “Nëse do lejojmë ndërtime...
 • OPINION – CFARE I SHTON SEMUNDJET NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Blerina Bombaj, Mentor Kikia, Genc Juka, Shkelqim Mema, Alban Ylli, Dritan Sejko, Klodian Allajbeu, Sazan Guri Gazetari Mentor Kikia, sonte, në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se 60-70 për qind e sëmundjeve kancerogjene në Shqipëri, burojnë nga ushqyerja e individit. Kikia e mbështeti argumentin e tij nga...
 • OPINION – C’PO NDODH ME MURET ANTIKE TE DURRESIT?

  Të ftuar: Oerd Bykykbashi, Vangjush Dako,  Gjergj Bojaxhi, Sazan Guri Projekti “Veliera” në qytetin e Durrësit, ka nxjerrë mbi sipërfaqe një trashëgimi të gjallë arkeologjike, ku vlen të theksohet muri antik, që i përket periudhës bizantine. Sipas studiuesve, muri antik, është dëmtuar si pasojë e punimeve për të realizuar projektin...
 • STOP – EMISIONI 75 (SEZONI 2)

  Shkolla në Kullë të Sukthit, një zgjidhje origjinale për tualetet… Në shkollën e mesme të bashkuar në Kullë të Sukthit, tualeti i djemve është mbyllur. Për pasojë, nxënësit për nevojat personale, shkojnë në tualetet e gjimnazit. Nëndrejtorët e shkollës Selim Kurti dhe Shkëlqim Kareci thonë, se tualetet ishin të...
 • STOP – EMISIONI 72 (SEZONI 2)

  Edi Rama si Patti Smith në ceremoninë e nobelit… Kryeministri Rama mori pjesë sot në një ceremoni të përbashkët me përfaqësues të Bankës Botërore në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij Rama tha, se po bënte rolin e Patti Smith, këngëtares që performoi në vend të Bob Dylan ne ceremoninë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 539

  ELINA DUNI EDA ZARI – Elina & Eda kunder Plehrave pro Valbones Intervista “KUR PREKEN ARTISTET” BESAR LIKAJ DIEM – Diem, historia e frikshme e aktores franceze ne Tirane Intervista “NJE GANGSTA SI DIEM” LINDA MORINA – Linda Morina i kendon Edi Rames dhe Enver Hoxhes Intervista “LEGJENDA LINDA...
 • Uji i Sharrës me ndotje të lartë organike

  Uji që del nga landfilli i sharrës, i papërpunuar ka në përbërej të tij disa element ndotës, organik dhe metale të rënda. Ky është përfundimi i analizave të kryera në institutin e fizikës bërthamore, pas interesimit të televizionit Klan që teksa pasqyroi situatën, mori dhe një kampion uji për...
 • Sharra, mungesa e standardeve të landfill-it

  Ky është landfilldi i Sharrës, po ktu drama nuk ndodh vetëm mbi dhe por sidomos nën dhe. Mbi 30 mijë ton mbetje organike dhe inorganike depozitohen gjatë një muaji në këtë landfill, që për ambjentalistin Sazan Guri, nuk përmbush standardet dhe më e pakta krijon ndotje të konsiderueshme të...
 • Bomba ekologjike në Fierzë, Sazan Guri padit drejtuesit vendorë të Kukësit

  Asnjë qytetarë nuk duhet të heshtë përpara kësaj bombe ekologjike që po shkatërron ujrat e liqeneve dhe lumejve në Shqipëri. Kjo situatë alarmante për mjedisin ka bërë që ambjentalisti Sazan Guri si profesionist, por edhe si qytetar t’i drejtohet Gjykatës së Kukësit me një padi për drejtuesit vendorë, që kanë...
 • Ambjentalistët: Mbi 360 “bomba” mjedisore si Fierza në Shqipëri

  Një ditë pasi televizioni Klan transmetoi pamjet skandaloze të liqenit të Fierzës, i mbuluar nga plehrat dhe mbetjet plastike ambjentalistët japin alarmin se situata mjedisore në këtë basen ujor është katastrofale dhe me pasoja për banorët e këtyre zonave. Por liqeni i Fierzës nuk është e vemtja vatër e...
 • Protesta kundër devijimit të lumit Radika

  Banorët e Tiranës dhe shoqtat mjedisore kanë protestuar sot kundër devijimit të lumit të Radikës në lumin Vardar. Protestuesit i kërkuan qeverisë shqiptare të mos pranojë projektin e qeverisë maqedonase për të ndryshuar rrjedhën e lumit Radika, pasi sipas tyre kjo ndërhyrje do të ishte me pasoja katastrofike për...


Emisione