Sazan Guri

 • STOP – EMISIONI 218 (SEZONI 3)

  AKU nuk tregon porositësit e mishit me salmonelë nga Brazili. 4 korriku është ditëlindja e Edi Ramës dhe dita e SHBA-ve dhe si për koicidencë, një tërmet i fuqishëm tronditi kryeqytetin, duke paralizuar punën dhe aktivitetin për disa minuta paniku.Më pas transmetohet një lajm, që flet për bllokimin e...
 • STOP – EMISIONI 194 (SEZONI 3)

  E enjtja parlamentare si film serial…!!! Seanca e sotme parlamentare u zhvillua sërish si film me 4 seri. Opozita foli jashtë kohës, kryeparlamentari Ruci i preu fjalën deputetëve të saj dhe foltorja e Kuvendit u bllokua disa herë, duke shkaktuar ndërprerje të punimeve parlamentare. Në fund gjithcka vijoi në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 609

  Të ftuar: Sarah (Sara Malaj)- Eros & Showbiz / Sarah Malaj e vetmja repere femer ne Shqiperi Intervista – “From Sarah with love” Intervista – “Kush te ngjit me shume?” Intervista – “Loja me lajme” Sara Malaj, vajza nga Vlora e lindur në Athinë duket se është e para...
 • OPINION – A HAME USHQIME TE SIGURTA?

  Të ftuar: Altin Prenga, Blerina Bombaj, Sazan Guri, Silva Mana, Ilir Lloha, Arvin Kita, Fioralba Dizdari Mbrëmjen e kësaj të hënë në emisionin ‘Opinion’ po flitet për sigurinë e produkteve ushqimore që konsumojmë në jetë e përditshme. Teksa të ftuarit në panel kanë deklaruar se duhet patur kujdes në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 602

  BUJAR ASQERIU, ARTAN IMAMI ‘Kryeroli’ i jetës së tij: Përse shpërtheu Bujar Asqeriu? Intervista: “AVNI RUSTEMI I DITËVE TONA” GLEVIN DERVISHI vs ARJAN ÇURRI Kufiri detar Shqipëri-Greqi: Kush e fitoi ndeshjen? Intervista: “DET O DET I KALTRI DET…” SAZAN GURI vs ANITA SHUSHKU Hidrocentrale mbi lumenj: Përse jo? Intervista:...
 • STOP – EMISIONI 114 (SEZONI 3)

  600 euro në vit nga kompania për ushqim, Rama jep “meny-në”. Punonjësit e QSUT-së nuk kanë marrë ende pagat. Qeveria shqiptare vendosi dje, që punëdhënësit t’u japin punonjësve ushqim, ose bonus financiar në këmbim. Në parlament kryeministri “dha menynë” e këtij vendimi. Ndërsa pak ditë më parë, ministri i...
 • Shtyhet seanca gjyqësore për “Velierën” në Durrës

  Gjykata Administrative në Durrës shtyu sërish vendimin për projektin “Veliera”, për veprime procedurale, pasi kërkoi informacion për shoqërinë civile dhe  statusin e saj. Shqyrtimi në  themel i akt padisë për “shfuqizimin e projektit Veliera” është kërkuar nga shoqëria civile disa muaj më parë, por kjo gjykatë ende nuk ka...
 • STOP – EMISIONI 33 (SEZONI 3)

  Bashkia e Durrësit përvetëson tokën e qytetarit, pa e shpronësuar. Hasan Bilali, një qytetar nga Durrësi, ankohet në “Stop”, se bashkia e qyteti, i ka marrë tokën, që e posedon me të gjitha dokumentat, dhe prej dy vjetësh ka bërë rrugë.Bilali thotë, se pavarësisht të gjithave,ai ende nuk ka...
 • Apeli për mbetjet e rrezikshme: Hiqini sa më parë, nesër do të jetë tepër vonë

  Emisioni “STOP” transmetoi 4 ditë më parë masakrën mjedisore që ka kryer kompania “Euroteam”, e cila i hidhte mbetjet e rrezikshme spitalore në brigjet e lumit Erzen. Por Ministria e Shëndetësisë ka reaguar vetëm sot nëpërmjet një deklarate për media, ku thuhet se është kërkuar informacion zyrtar nga Ministria...
 • STOP – EMISIONI 222 (SEZONI 2)

  Prerja dhe transporti i druve në kohën e moratoriumit. Në pjesën e parë të emisionit trajtohet moratoriumi i pyjeve dhe lehtësia, me të cilën kamionë me dru zbresin nga Linza, ku dhe janë ngarkuar.Një tjetër video tregon, sesi masakrohen pyjet, pavarësisht ligjit për ndalimin e prerjes së tyre. Skandali,...
 • Aleatët braktisin listën e kandidatëve të PD-së

  Të larguarve nga listat e kandidatëve të Partisë Demokratike mund t’i shtohet edhe deputeti i listës së Qarkut të Beratit Lefter Maliqi. Përmes një statusi në Facebook Maliqi, i cili është i treti në listën e PD-së, njofton se do të mungojë në hapjen e fushatës të Lulzim Bashës,...
 • Kandidati i Partisë Demokratike Sazan Guri tërhiqet nga gara

  Sazan Guri është tërhequr nga gara si kandidat për deputet në Qarkun e Beratit. Një dita pasi u publikua lista e Partisë Demokratike ku Sazan Guri do përfaqësonte këtë parti ai vendosi të tërhiqet. Njoftimin e ka bërë në një postim në rrjetin social Facebook. Pak më parë nga...
 • Ambientalistët kundër ndërtimeve në Karavasta

  Ambjentalistë dhe ekspertë të fushës janë kundër projektit për ndërtimin e një resorti turistik në Karavasta. Teksa u mblodhën në një tryezë diskutimi ata hartuan edhe një rezolutë për mos lejimin e asnjë ndërtimi që cënon këtë zonë të mbrojtur të kategorisë A. Sazan Guri: “Nëse do lejojmë ndërtime...
 • OPINION – CFARE I SHTON SEMUNDJET NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Blerina Bombaj, Mentor Kikia, Genc Juka, Shkelqim Mema, Alban Ylli, Dritan Sejko, Klodian Allajbeu, Sazan Guri Gazetari Mentor Kikia, sonte, në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se 60-70 për qind e sëmundjeve kancerogjene në Shqipëri, burojnë nga ushqyerja e individit. Kikia e mbështeti argumentin e tij nga...
 • OPINION – C’PO NDODH ME MURET ANTIKE TE DURRESIT?

  Të ftuar: Oerd Bykykbashi, Vangjush Dako,  Gjergj Bojaxhi, Sazan Guri Projekti “Veliera” në qytetin e Durrësit, ka nxjerrë mbi sipërfaqe një trashëgimi të gjallë arkeologjike, ku vlen të theksohet muri antik, që i përket periudhës bizantine. Sipas studiuesve, muri antik, është dëmtuar si pasojë e punimeve për të realizuar projektin...
 • STOP – EMISIONI 75 (SEZONI 2)

  Shkolla në Kullë të Sukthit, një zgjidhje origjinale për tualetet… Në shkollën e mesme të bashkuar në Kullë të Sukthit, tualeti i djemve është mbyllur. Për pasojë, nxënësit për nevojat personale, shkojnë në tualetet e gjimnazit. Nëndrejtorët e shkollës Selim Kurti dhe Shkëlqim Kareci thonë, se tualetet ishin të...
 • STOP – EMISIONI 72 (SEZONI 2)

  Edi Rama si Patti Smith në ceremoninë e nobelit… Kryeministri Rama mori pjesë sot në një ceremoni të përbashkët me përfaqësues të Bankës Botërore në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij Rama tha, se po bënte rolin e Patti Smith, këngëtares që performoi në vend të Bob Dylan ne ceremoninë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 539

  ELINA DUNI EDA ZARI – Elina & Eda kunder Plehrave pro Valbones Intervista “KUR PREKEN ARTISTET” BESAR LIKAJ DIEM – Diem, historia e frikshme e aktores franceze ne Tirane Intervista “NJE GANGSTA SI DIEM” LINDA MORINA – Linda Morina i kendon Edi Rames dhe Enver Hoxhes Intervista “LEGJENDA LINDA...
 • Uji i Sharrës me ndotje të lartë organike

  Uji që del nga landfilli i sharrës, i papërpunuar ka në përbërej të tij disa element ndotës, organik dhe metale të rënda. Ky është përfundimi i analizave të kryera në institutin e fizikës bërthamore, pas interesimit të televizionit Klan që teksa pasqyroi situatën, mori dhe një kampion uji për...
 • Sharra, mungesa e standardeve të landfill-it

  Ky është landfilldi i Sharrës, po ktu drama nuk ndodh vetëm mbi dhe por sidomos nën dhe. Mbi 30 mijë ton mbetje organike dhe inorganike depozitohen gjatë një muaji në këtë landfill, që për ambjentalistin Sazan Guri, nuk përmbush standardet dhe më e pakta krijon ndotje të konsiderueshme të...
Emisione