Sevim Arbana

 • OPINON – GRUAJA MES FAMILJES DHE KARRIERES!

  Të ftuar: Klodiana Shala, Erisa Xhixho, Sevim Arbana, Elisa Spiropali, Xhoi Jakaj, Arnida Çapi E ftuar në emisionin “Opinion” teksa po flitet për “Gratë mes karrierës dhe familjes”, deputetja e PS Elisa Spiropali është shprehur se nuk është një amvisë e mirë. Ajo e pranoi publikisht se nuk dinte...
 • RUDINA – KUR JETA TE MERRET NGA BASHKESHORTI; “HARDH FEST 2017”!

  Të ftuar: Sevim Arbana – Aktiviste për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut, Drejtuese e “Në dobi tës gruas Shqiptare” Gëzim Tushe – Socilolog Klodiana Lala – Gazetare kronike Eksluzivisht/Historia e Merita Bramës, 49-vjeçarja që jeton në Fushë-Krujë, e cila i shkroi nismës “Thurje” pas humbjes së jetës së gjyqtares. Intervista...
 • RUDINA – DHUNA NE FAMIJE; SHQIPERIA TENTON NE GUINNES!

  Të ftuar: Sevim Arbana – Aktiviste për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut, Drejtuese e “Në dobi të gruas Shqiptare” Jeta Shkurti – Psikologe Leonard Bombaj – Regjisor, Producent “Sirea Film”...
 • OPINION – TE UDHETOSH PER PASION!

  Të ftuar: Pastor Paulin Vilajeti, Klodian Allajbeu – Administrator i Spitalit Amerikan, Sevim Arbana – Aktiviste e Gruas, Gazmend Agai – Gazetar Monitorues Zgjedhjesh, Kristina Neranxi – Administratore Biznesi, Sava Bardhi – Administrator Agjensi Turistike, Auron Tare – Agjencia Kombetare e Bregdetit, Julian Lala – Muzikant/Eksplorator Një personazh i...
 • RUDINA – SEVIM ARBANA; VALON SHEHU; NJE SHQIPTARE NE CEREMONINE E TRUMP!

  Të ftuar: Sevim Arbana – Aktiviste Drejtave të Njeriut Valon Shehu – Këngëtar Lola Cërku – Specialiste Marrëdhënie me Publikun...
 • OPINION – TE VERTETAT E PROSTITUCIONIT!

  Të ftuar: Sevim Arbana, Orjola Pampuri, Mesila Doda, Klodiana Lala, Erion Skendaj, Anila Trimi Legalizimi i prostitucionit në Shqipëri është një temë e hapur në vendin tonë, ku ka një debat nëse duhet ta legalizojmë apo jo. Kjo është edhe tema e bisedës së mbrëmjes në “Opinion”. A e disiplinon...
Emisione