Këshilli bashkiak i Durrësit rrëzon buxheti e 2017

Këshilli bashkiak i Durrësit nuk arriti të votonte buxhetin për vitin 2017. Për miratimin e tij duheshin 26 vota, por “pro” votuan vetëm 21 anëtarë.

Kundër buxhetit votuan këshilltarët e Partisë Demokratike dhe 3 të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

5 këshilltarë të tjerë të LSI-së abstenuan duke bërë që projekt-buxheti të mos marrë votat e nevojshme.

Përfaqësuesit e LSI-së dhe PD-së thanë se bashkia nuk ka marrë parasysh propozimet e tyre.

Tv Klan

 

Kategori
EkonomiTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*