Linja e Porcelanit zgjatet deri në Linzë

Banorët e Linzës dhe zonës së Thesarit kanë mundësi që të udhëtojnë drejt qendrës së Tiranës, me anë të linjës së porcelanit. Zgjatimi i kësaj linjë është konsideruar një tjetër premtim i mbajtur nga ana e kryetarit të baskisë, Erjon Veliaj, i cili vlerësoi sërish përmirësimin e shërbimit.

“Është një linjë që vetëm emrin në fakt e ka të Porcelanit, sepse itinerari .është dy herë sa emri i linjës. Pra, itinerari jo vetëm kalon Porcelanin, Kinostudion, shkon deri në Linzë dhe gjithë zonë e Thesarit, zonën e Freskut… Nga sot e përfitojnë të plotë shërbimin, me abone, dhe më vjen mirë sepse mbajtëm fjalën, ashtu siç premtuam, që autobusin do ta çojmë deri në Linzë dhe gjithë zona nga Teleferiku, te Thesari, Fresku shërbehet tani nga kjo linjë”

Sipas materialit të dërguar nga zyra e shtypit në bashkinë e Tiranës, krahas zgjatimit, në linjën e porcelanit janë shtuar edhe 6 autobusë të rinj. Brenda këtij viti bashkia planifikon edhe futjen e biletës elektronike./ TV KLAN

Kategori
AktualitetTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • “Kemi pritur derisa jemi martuar”

  Modelja e famshme amerikane Ashley Graham është fotografuar në Milano me bashkëshortin e saj, Justin Ervin. Modelja 29-vjeçare është martuar në vitin 2010 me Ervin, të cilin e ka...
 • Video/ Super-pritja e Berishës përballë Napolit

  Portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha, ka realizuar një super-pritje në ndeshjen që Atalanta mundi Napolin 2 – 0 . Berisha u kthye në hero të Atalantës kur realizoi...
 • Skënderbeu merr kreun përkohësisht

  Skënderbeu mori përkohësisht kreun e renditjes në pritje të rezultatit të takimit Kukësi – Partizani. Fitorja 1 – 0 në fushën e Vllaznisë i dha 3 pikët ekipit korçar....
 • Elifi lë pas Bihterin

  Serialet turke po shikohen dhe pëlqehen shumë edhe në Amerikën Latine. Në Kili është organizuar një anketim për Çmimet e Serialeve Turke, ku Tuba Buyukustun ka lënë pas Beren...