Merret peng dhe dhunohet muzikanti i tallavasë

Një këngëtar dhe instrumentist dasmash dhe lokalesh me muzikë turbofolk, u rrëmbye dhe u mbajt peng për disa orë, në një lokal në kryeqytet nga dy persona, një prej të cilëve është arrestuar tashmë nga komisariati i policisë nr.3.

Adrian Uka, 36 vjeç, banues në rrugën e Durrësit në Tiranë, si dhe Elton Moriseni, 35 vjeç nga nga Elbasani, banues në Xhafzotaj të Durrësit, mbrëmjen e 6 janarit, kanë marrë në veturë me forcë 30-vjeçarin Ardian Kazanxhi.

Fillimisht ata personat i kane thënë se e donin për të luajtur muzikë dhe për të kënduar për ta në Laprakë në një lokal nate. Edhe pse pa dëshirë, Kazanxhi, ka pranuar të shkojë.

Pasi ka luajtur disa orë muzikë ai ka kërkuar të largohet dhe të paguhet. Por si kundërpërgjigje ka marre grushte e shkelma nga të dy: Moriseni dhe Uka.

Pas disa orësh ata e kanë lënë të lirë, por pa e paguar. Kazanxhi i denoncoi në komisariatin nr.3 dhe policia arrestoi Adrian Ukën, i cili ka thënë se ishte konfliktuar me te pasi i kishte ngacmuar të dashurën.

Por ky pretendim është hedhur poshtë nga 30-vjeçari dhe ka qenë i pabesueshëm për policinë./ TV KLAN

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • david

  E vërteta e hidhur pas dhimbjeve të kokës

  Kur David McClean nisi të vuante nga dhimbjet e kokës mori disa paracetamolë dhe refuzoi që dhimbja t’i prishte ditën. Megjithatë, në vetvete, ato fshihnin një të vërtetë të...
 • zjarr

  Zjarr në një magazinë në kryeqytet

  Një zjarr ka rënë në një magazinë në Yzberisht. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë 3 zjarrfikëse. Nuk dihen ende arsyet e rënies së zjarrit. Në përditësim…   ...
 • selfie me kufomen

  Doktoresha publikon foto me kufomën

  Një doktoreshë është kthyer në epiqendrën e kritikave, pasi postoi një fotografi të saj me një kufomë dhe një tjetër ku shfaqej duke u argëtuar mbi tavolinën e operimit...
 • Salcë me patëllxhan dhe kos

  Salcë me patëllxhan dhe kos

  Përbërësit: 1 kg palltëxhanë 1 kg kos i trashë 3 lugë salcë kosi 5 thelpinj hudhra Spec djegës, 1 lugë uthull Vaj ulliri Kripë Përgatitja: Marrim palltëxhanët dhe pasi...