Pensionistët nuk marrin dot ilaçetPensionistët nuk kanë mundur dot të marrin ilaçet e përmuajshme me rimbursim. Shkak është bërë mosnjohja e kartave të shëndetit nga sistemi i recetës elektronike që po aplikohet prej dy ditësh.

Në këto kushte ata janë detyruar të nxjerrin karta te reja te shëndetit edhe pse te vjetrat janë ende te vlefshme.

Burime zyrtare nga fondi i detyrueshëm i sigurimeve shëndetësore, thanë për Televizionin Klan se në disa raste të dhënat e hedhura manualisht kanë rezultuar me gabime dhe se për ketë arsye kërkohet rinxjerrje e kartës së shëndetit me te dhëna të sakta./ TV KLAN

Kategori
AktualitetSocialeTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*