Rikthehet dëbora në këto qytete

Dimri dhe dëbora nuk duan të ikin. Ulja e temperaturave gjatë dy ditëve të fundit ka rikthyer dëborën në verilindje dhe në juglindje të vendit.

Në Bulqizë, trashësia sot shkon nga 5 cm deri në 15 cm në zonat malore. Po ashtu edhe Korça e Pogradeci janë zgjuar me dëborë, mbi 5 centimetra.

Nuk raportohen deri tani probleme me rrugët nacionale dhe rurale, por kujdes duhet të kini. Ndërkohë dëborë në këtë periudhë mund të shkaktojë dëme në bujqësi, pasi ditët me diell “gënjyen” fermerët./tvklan.al

Kategori
AktualitetLajmet KryesoreTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Drogë me kamion drejt Italisë

  Kanabis me kamion drejt Italisë. Një tjetër sasi lënde narkotike është bllokuar nga policia kufitare, në portin e Durrësit. Në pranga kanë përfunduar: Gentian Jakupi, 37 vjeç dhe Kundret...
 • “Trump duhet të jap prova, ose…”

  Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, i bëri thirrje presidentit Donald Trump të japë prova mbi pretendimet se paraardhësi i tij, Barack Obama, e ka përgjuar atë...
 • Horoskopi 13 Mars 2017

  Dashi Përpara se të ndani diçka me partnerin tuaj, sigurohuni që personi që ju ka vjedhur zemrën është ai që bën për ju. Mbase nuk doni të ktheheni për...
 • Moti, vranësira të shumta në këtë zonë të vendit

  Orët e paradites do të dominohen nga mot kryesisht i kthjellët në ultësirën perëndimore por me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të paraqitet moti në zonat...