Shtohen zërat brenda LSI –së për Metën Kryeministër

Teksa zgjedhjet po afrohen, brenda koalicionit të majtë shtohen zërat që kërkojnë që Ilir Meta të jetë Kryeministër.

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në një takim të zhvilluar me gra e vajza në Pogradec me rastin e 8 Marsit, u shpreh e bindur se LSI do të jetë forcë e parë politike dhe Ilir Meta do të jetë kryetar i qeverisë.

“Kam bindjen që 18 Qershori i këtij viti do t’ju gjejë ndryshe. Do t’ju gjejë jo vetëm me fitore të madhe, por do t’ju gjejë me LSI –në si forcë të parë dhe këtë e kemi të padiskutueshme. Jo vetëm në Pogradec, por në të gjithë Shqipërinë. Dhe mbi të gjitha, ne do të na gjejë me Ilir Metën Kryeministër.”

Kjo deklaratë e Klajda Gjoshës është përforcuar nga një tjetër Ministër i LSI, Edmond Panariti, gjatë një takimi në Pustec.

Vetë Meta, në një takim me gratë e LSI –së në Fier nënvizoi rëndësinë e dhënies së një shansi për të gjithë në politikë. Ky sipas tij është edhe slogani i LSI –së.

“Ne kemi një slogan, që është thelbi i politikës sonë: një shans për të gjithë.”

Edhe Meta e vuri theksin tek roli i gruas në menaxhim dhe politikë dhe tek shanset që i duhen dhënë për të qenë pjesë e ekonomisë reale.

Tv Klan

Kategori
PolitikaTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...