Video/ Kek me kakao dhe vanilje

Përbërësit:

4 vezë
1 filxhan sheqer
1 tas mesatar qumësht
1 filxhan vaj
1 lugë çaji vanilje
2 tasa mesatarë miell
1 lugë çaji sodë buke
4 lugë çaji kakao

Përbërja:

Shtoni 4 vezët, filxhanin e sheqerit, qumështin, vajin dhe vaniljen në një tas të madh dhe përzjini. Në një tas tjetër shtoni miellin, sodën dhe hidhini tek tasi i parë. Bashkojini të dyja dhe ndajeni përbërjen në dy pjesë dhe tek njëri hidhni kakaon. Më pas hidheni në një tepsi duke formuar rrathë me dy ngjyrat e ndryshme./tvklan.al

 

Kategori
KuzhineTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*