Berat Buzhala

 • OPINION – ÇFARE DO TE SJELLE VENDIMI NDAJ KUKSIANEVE?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Prenç Zogaj – Analist Analisti Preç Zogaj të mërkurën është shprehur se beteja për taksat, konsiderohet si një nga betejat më të mëdha që bëjnë vendet e lira. Zogaj deklaroi në studion e emisionit “Opinion”, se beteja për taksat ka krijuar edhe SHBA-të,...
 • OPINION – CFARE FSHIHET NE LIBRIN KUNDER TRUMP?

  Të ftuar: Julian Zyla, Agim Nesho, Mirela Milori, Klevis Balliu, Berat Buzhala, Lutfi Dervishi Sonte në emisionin “Opinion” më një panel gazetarësh dhe analistësh është duke u folur për librin i cili ka tronditur botën. Bëhet fjalë për librin e autorit Michael Wolff, “Fire and Fury: Inside the Trump...
 • OPINION – ILIR META PER RAMEN DHE BASHEN!

  Të ftuar: Ilir Meta, Berat Buzhala, Henri Çili, Artan Hoxha, Robert Rakipllari Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur se kryeministrit Edi Rama nuk i kam kërkuar falje asnjëherë, ai ka kërkuar falje disa herë. “Rama ka kërkuar falje dhe do kërkojë prapë....
 • OPINION – PD-PS-LSI, KUSH BIND?

  Të ftuar: Artur Zheji, Luan Rama, Dashamir Shehi, Berat Buzhala, Arbër Mazniku, Ervis Iljazaj Për Artur Zhejin fushata elektorale e Edi Ramës nuk ka aspak lidhje me element të modernes, siç disa duan ta paraqesin dhe për shkak të disa elementëve të përdorura as nuk mund të lexohet si...
 • OPINION – KU INFORMOHEMI TV, APO MEDIA ONLINE?

  Të ftuar: Berat Buzhala, Iris Luarasi, Jonila Godole, Redi Shehu, Mark Marku, Lutfi Dervishi Në emisionin Opinion janë publikuar disa të dhëna tepër domethënëse për informimin e njerëzve në botë dhe në Amerikë. Këto të dhëna kanë treguar se qytetarët amerikanë janë informuar më së shumti për zgjedhjet në televizionet...
 • OPINION – SHPERTHIMI POLITIK I ILIR METES!

  Të ftuar: Berat Buzhala, Ylli Rakipi, Çlirim Gjata, Anila Basha, Fari Balliu, Lorenc Vangjeli Deklarata e bërë nga kreu i LSI-së, Ilir Meta, sonte, për një qeveri besimi dhe zgjedhje bashkë me opozitën nga një pjesë e madhe e opinionit publik është konsideruar e drejtë, referuar rezultatit të sondazhit...
 • OPINION – RAMA-META C’PO NODH ME KOALICIONIN?

  Të ftuar: Elisa Spiropali, Baton Haxhiu,  Lorenc Vagjeli, Berat Buzhala, Robert Rakipllari, Fahri Balliu Teksa në emisioni ‘Opinion’ është duke u diskutuar mes gazetarëve dhe analistëve për koalicionin PS-LSI dhe marrëdhëniet mes tyre, gazetari Belndi Fevziu ka bërë një krahasim pikant. Fevziu e krahasoi koalicionin PS-LSI me lidhjet e show...
 • OPINION – SI KA NDIKUAR SOROS NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Habjon Hasani,  Ermal Hasimja,  Nebi Bardhoshi,  Iris Luarasi,  Fari Balliu,  Berat Buzhala Pedagogia e gazetarisë, Iris Luarasi, sonte, në emisionin Opinion ka deklaruar se filozofia e George Soros është e mbështetur në “Shoqërinë e Hapur” të frymëzuar nga Karl Popper. Luarasi theksoi se është një filozofi e mbështetur...
 • OPINION – POLITIKE ME FACEBOOK!

  Të ftuar: Iris Luarasi,  Redi Shehu,  Armand Shkullaku,  Lutfi Dervishi,  Grida Duma,  Mark Marku, Berat Buzhala,  Arbi Mazniku Lidhja telefonike me Ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj  Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur nëpërmjet një lidhje telefonike në emisionin Opinion në TV Klan në lidhje me arrestimin e tij në...
 • OPINION – MAQEDONI ZGJEDHJET, SHQIPTARET DHE ISLAMIZMI!

  Të ftuar: Berat Buzhala,  Idaver Sherifi,  Artur Zheji,  Ilir Kulla,  Fahri Balliu Emisioni Opinion në TV Klan ka pasur si temë të mbrëmjes, zgjedhjet në Maqedoni, shqiptarët dhe islamizmi. I ftuar në studio, Idaver Sherifi, drejtues i portalit Albeu, ka theksuar se gara politike në Maqedoni është mes koalicioneve...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 540

  Të ftuar: ARTAN FUGA – ‘Murgu’… Romani i ri i Artan Fugës Intervista “SIPAS FILOZOFIT” Intervista “24 ORËT E FUNDIT TË JETËS” BERAT BUZHALA KRESHNIK SPAHIU – Post debati / Pse jo një identitet kosovar? Intervista “PËR NJË IDENTITET KOSOVAR” MUHARREM DODA – Muharrem Doda hedh në treg flamurin...
 • OPINION – SHERRI I MEDIAVE SHQIPERI – KOSOVE!

  Të ftuar: Berat Buzhala, Arbana Xhara, Ekrem Kryeziu, Mesila Doda, Ermal Hasimja, Ilir Babaramo Emisioni ‘Opinion’ në TV Klan ka si temë të mbrëmjes sherrin e mediave Shqipëri-Kosovë, kryesisht pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd. Një nga të ftuarit, Ekrem Kryeziu i ftuar në lidhje me...
 • OPINION – SHQIPTARET DHE MODELI QE ZGJEDHIM!

  Të ftuar: Berat Buzhala, Albatros Rexha, Floriana Garo, Turjan Hyska, Mark Marku, Zefina Hasani, Greta Koçi, Einxhel Shkira, Lidhje të drejtpërdrjetë me Noizy Emisioni Opinion ka si temë të mbrëmjes modelet që zgjedh shoqëria shqiptare dhe kush aktorë socialë kanë më tepër dominancë për t’i krijuar ato. I ftuar...
Emisione