droge

 • Emrat/ Trafik droge, pranga dy personave

  Dy persona janë arrestuar në vijim të aksioni të 25 Marsit, pasi akuzohen për trafik droge, bën me dijë policia e qytetit të Korçës. Në pranga kanë rënë Hamit Hoxhalli, 37 vjeç, banues në fshatin Vidohovë-Devoll. dhe Dorian Karuni, 28 vjeç, banues në fshatin Miras-Devoll, të dy akuzohen për...
 • Në Britani, kokaina e shqiptarëve mbërrin më shpejt se pizza

  *Artikulli më poshtë u publikua këtë të enjte nga e përditshmje britanike “DailyMail” Dhuna e bandave ka pushtuar rrugët e qyteteve e deri tek zonat më rurale, teksa numri i mafiozëve shqiptare që merren me trafik drogë është rritur me gati 60 përqind. Kjo rritje përgjatë 3 viteve të...
 • Goditet grupi kriminal në Itali, në pranga shitësi shqiptar i fruta-perimeve

  Autoritetet italiane kanë finalizuar një operacion, të quajtur “Marketi Frutta” ku kanë shkatërruar një grup kriminal që merrej me shpërndarjen e drogës. Mes të arrestuarve është edhe një shqiptar. Hetimi vijonte që prej vitit 2016, kur ishin ndaluar tre shpërndarës droge që operonin në provincën e Trentos. Atyre iu...
 • Heroinë me vlerë 2 mln dollarë, pranga shqiptarit në Zvicër

  14 kilogramë heroinë me vlerë mbi 2 milionë dollarë janë sekuestruar nga policia zvicerane, falë një hetimi të përbashkët me autoritetet gjermane. Në pranga përfunduan 3 persona, 1 shqiptar dhe 2 turq. Autoritetet zvicerane sqaruan këtë të hënë se droga u sekuestrua në qytetin verilindor të Kreuzlingen, kantoni i...
 • Laborator droge në Stamboll, arrestohet shqiptari

  7 persona, mes të cilëve edhe një shqiptar, janë arrestuar në Stamboll të Turqisë me lëndë narkotike që arrinte vlerën e pothuajse 1 milion dollarëve. Policia bastisi një shtëpi fermë në distriktin e Çatalcas pas informacioneve se vendi po përdorej si laborator për të prodhuar methamphetaminë, e klasifikuar si...
 • Trafiku i drogës me avion nga Shqipëria drejt Italisë, 7 në pranga

  7 shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane mëngjesin e kësaj të premteje, pasi akuzohen për trafik droge nga Shqipëria drejt vendit fqinj. Sipas agjencisë italiane të lajmeve Ansa, operacioni i autoriteteve policore të Riccione, në Rimini të Italisë, nën drejtimin e prokurorisë së Bolonjës, çoi në shkatërrimin...
 • Video/ Drogë me vlerë 20 mln euro, detaje nga operacioni ku u kapën 4 shqiptarë

  Mediat italiane kanë publikuar këtë të mërkurë detaje nga operacioni që çoi në kapjen e një gomoneje në bordin e së cilës ndodheshin 2.5 ton marijuanë, operacion i zhvilluar në Brindizi të Italisë. Sipas agjencisë italiane të lajmeve ANSA, në pranga përfunduan 4 shqiptarët e identifikuar vetëm me iniciale,...
 • Kush janë mafiozët shqiptarë që u kapën me 1 ton kokainë në Spanjë

  Një ditë pasi autoritetet spanjolle njoftuan finalizimin e një operacioni kundër mafias shqiptare në Madrid, ku u kapën 1 ton drogë dhe mbi 1.5 milionë euro, mediat atje kanë publikuar emrat personave të arrestuar. Kështu, në mesin e 5 të arrestuarve, 2 prej tyre janë shqiptarët Julian Deblini dhe...
 • Gjenden të vdekur në makinë 5 persona

  Trupat e pajetë të 5 personave janë gjetur në një makinë, në një zonë tejet të populluar turistike të Kankunit, në Meksikë, në një kohë kur lufta mes bandave të drogës e ka çuar numrin e të vdekurve mbi 100 këtë vit. Makina Mazda sedan u gjet jashtë palestre,...
 • Aksion me agjentë të infiltruar, shqiptarët kapen me kanabis

  Katër shqiptarë janë arrestuar pasditen e së dielës në Kavala të Greqisë pas një operacioni antidrogë. Shqiptarët, që i përkisnin moshës 36, 41, 44 dhe 65-vjeçare, do të përballen me akuzat e shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe pjesëmarrjes në një grup të ogranizuar kriminal. Hetimet për shqiptarët kishin filluar...
 • Trafikantët braktisin furgonin me 310 kg drogë

  Një furgon me 310 kilogramë drogë është sekuestruar nga policia e qytetit të Fierit. Mësohet se droga është gjetur në një furgon të braktisur nga trafikantët. Furgoni me drogë është gjetur në fshatin Kraps, të qytetit të Fierit. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë...
 • Shkarkohen 8 policë, pretenduan se minjtë kishin ngrënë gjysmë ton marijuanë

  8 oficerë policie u shkarkuan nga detyra pasi bënë përgjegjës minjtë për gjysmë ton marijuanë të zhdukur nga një magazinë. Grupi, i cili ishte pjesë e policisë në Pilar të Argjentinës, u vunë nën hetim pas zhdukjes së drogës. Ajo kishte qenë depozituar në një magazinë për të paktën...
 • Napoli, kapet 8 ton drogë më vlerë 80 milionë euro

  Një sasi e madhe droge është sekuestruar nga Guardia di Finanzia e Napolit. Siç raportojnë mediat italiane bëhet fjalë për 8 ton kanabis e cila kap vlerën e 80 milionë eurove. Lënda narkotike ishte fshehur në një magazinë dhe ishte futur në 12 kuti druri të mbyllura hermetikisht. Kjo...
 • Kapen 1.3 ton drogë në shtëpinë e 18-vjeçarit shqiptar

  Plot 1 350 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga autoritetet italiane në zonën e Torre Jacova të Romës. Droga u zbulua në banesën e një 18-vjeçari shqiptar, i cili përfundoi në pranga. Sipas mediave fqinje, droga u zbulua falë kontrolleve të shpeshta në ato që njihen si “zonat e shpërndarjes”,...
 • Emrat/ Pranga dy personave, kapen duke i shitur drogën njëri-tjetrit

  Në kuadër të masave për parandalimin dhe goditjen e shpërndarësve të lëndëve narkotike në shkolla e lokale u arrestuan në flagrancë 2 shtetas. Blendi Stankaj, 46 vjeç, banues në lagje Naim Gjylbegu, Shkodër Reid Kisha, 22 vjeç, banues në lagjen Guerile, Shkodër. Arrestimi u bë pasi nga ana e...
 • Kapen dy shqiptarë me partneret rumune, u sekuestrohen drogë dhe 9 mijë Euro

  Dy shqiptarë së bashku me partneret e tyre rumune janë vënë në pranga nga policia italiane, pasi u është gjetur drogë. Sipas mediave italiane mësohet se policia ka gjetur në periferi të Cesano Maderno, në banesën e tyre 40 kilogramë marijuanë, 10 gram kokainë, 7 telefona celularë, me shumë se...
 • Pranga shqiptarit pasi zbret nga avioni në Itali

  Një 30 vjeçar nga Shqipëria me inicialet H.E. është arrestuar në aeroportin e Genova-s në Itali, pak pasi kishte zbritur nga avioni. Më përpara, autoritetet me në krye prokurorin e qarkut të Savonës, kishin kryer një operacion kundër shpërndarjes së kokainës, nga i cili ishin arrestuar dy persona. Karabinierët...
 • Emrat/ Sekuestrohen 160 kg kanabis, arrestohen 6 persona, mes tyre dhe dy vajza

  Policia e Lezhës ka sekuestruar 160 kilogram kanabis si dhe ka vënë në pranga 6 persona, mes tyre dhe dy vajza. Në pranga kanë rënë, Nikolin Marpalaj, 49 vjeç, banues në Lezhë, Kristjan Pepaj, 25 vjeç, banues në Shkodër, Doren Pepaj, 22 vjeç, banues në Malësinë e Madhe Shkodër,...
 • Shpërndanin kokainë, 3 në pranga… mes tyre edhe një vajzë

  Policia e Fierit ka vënë në pranga 3 persona për shpërndarje të drogave të forta, ndërsa ka sekuestruar 36 doza kokaine.  Në një njoftim për mediat thuhet se “Nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me FNSH Fier, u bë...
 • Drogë nga Shqipëria në Itali e Zvicër, 16 shqiptarë në pranga

  Një bandë shqiptarësh që merrej me trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali, është shkatërruar në autoritetet italiane. Oficerët e komandës provinciale të Milanos përmbyllën këtë të enjte hetimet e nisura nga Prokuroria e Comos për 17 persona nën hetim, për vepra të ndryshme që lidhen me trafikun e...
1 2 3 31
Emisione