Dua Lipa

 • Këngëtarja kosovare vlerësohet me “Platinium Gold”

  Këngëtarja Dua Lipa  është vlerësuar me ‘Platinum Gold’. Ky është vlerësimi më i lartë që një artist mund të marrë për albumin e tij. “Albumi im i vet-titulluar, Dua Lipa, është certifikuar me Platingum Gold dhe unë kam shitur katër milionë kopje të singlit në Britaninë e Madhe. Unë...
 • Ndahen Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

  Rita  Ora  e  ndezi  skenën  që  në  momentet  e  para.  Ajo  fillimisht  u shfaq  me rrobëdëshambër dhe u ndërrua gjatë spektaklit mbi 10 herë. Këngëtarja më  origjinë  Kosovare është vlerësuar shumë për paraqitjen e saj duke marrë çmimin  fuqia  e muzikës.   Shawn Mendes u  vlerësua si  artisti më...
 • Video/ Rita Ora – Dua Lipa, çfarë e mban peng miqësinë e shqiptareve?

    Ato të dyja janë në një moment të shkëlqyer të karrierës artistike. Por, pak kush e di se Dua Lipa dhe Rita Ora, më shumë se bashkëpunuese, mbeten rivale të betuara. Çmimet e “MTV Europe Music Awards” duket se do të sjellin përballjen finale të tyre.  Këngëtaret kanë...
 • Dua Lipa me një fans të veçantë

  Mijëra fansa u mblodhën në kryeqytetin e Britanisë për të ndjekur idhullin e tyre, këngëtaren kosovare Dua Lipa. Por surprizë ka qenë pjesëmarrja e kryetarit të bashkisë së Londrës Sadiq Khan. Ky fakt ka emocionuar 22-vjeçaren e cila ka postuar një foto në instagram.   “Jo çdo ditë kryetari...
 • Çmimet e BBC Radio, triumfojnë shqiptaret

  Triumfojnë vajzat shqiptare në  ndarjen e çmimeve të BBC RADIO 1. Dua  Lipa  merr çmimin e  këngës single më të mirë. Pasi  theu rekordet me  “New Rules” ajo po shkëlqen  kudo. Këngëtarja u kujdes që të falenderonte fansat e saj kur pranoi çmimin  “më  të  rëndë  në  botë” siç...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 4

  Këtë episod në “Jo vetëm mode do të ndiqni: Si ka ndryshuar interneti botën e muzikës? Si ka revolucionaliuar interneti botën e muzikës? Violinisti i njohur Klajdi Sahatci rikthehet në vendlindje si koncertmaestro, për të performuar në koncertin e operës simfonike në Radio Televizionin Shqiptar. Aktorja Jonida Vokshi interpreton rolin...
 • Dua Lipa rrëzon nga “froni” Adelen

  Urime për Dua Lipën! Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, është ngjitur në pozitën e parë të “Official Singles Chart” për javën e fundit. Kënga e fundit solo e Dua Lipës, “New Rules” është ngritur nga pozita e pestë në të parën për tu bërë ‘Numri 1’ nga një solo...
 • “U rrit me hite, tani i shkruan vetë”

  Prestigjiozja amerikane “New York Times” ia kushton një artikull Dua Lipas, këngëtares nga Kosova, tejet e suksesshme në industrinë botërore të muzikës. “Jam në qiellin e nëntë” dhe“Po përjetoj kohën më të mirë” thotë Lipa për gazetarin e New York Times, cili e prezanton atë si një kantautore angleze,...
 • Dua Lipa shkëlqen në “Jimmy Kimmel Live”

  Këngëtarja me origjinë nga Kosova Dua Lipa, po shton dita ditës famën e saj duke qenë e pranishme në koncerte e spektakle televizive. 21-vjeçarja ishte e ftuara e radhës në programin e njohur Jimmy Kimmel Show, ku njoftoi edhe për publikun amerikan, daljen e albumit të saj të parë....
 • Dua Lipa në prag të albumit të parë

  Bukuria për Dua Lipën nuk ka asnjë rëndësi. Për të e vetmja gjë që vlen është muzika, siç thotë vetë këngëtarja me origjinë kosovare në një intervistë për Mediaset. Ajo është një ndërthurje e zërit shpërthyes dhe ekspresiv, këngët e saj janë të goditura, pamja e saj është magjepsëse,...
 • Dua Lipa kurorëzohet në NME Awards

  Është parë si një performancë e shkëlqyer interpretimi i “Be The One” i këngëtares nga Kosova Dua Lipa, e ngjitur ne skenën e ndarjes së çmimeve New Musical Express. Dua Lipa ishte në fakt një nga protagonistet e ceremonisë se ndarjes se çmimeve NME Awards qe u mbajt ne...
 •  “The Times” shkruan për Dua Lipën: Kosova po prodhon yjet e muzikës pop

  Duke ndjekur gjurmët e Rita Orës, Dua Lipa po e vendos Kosovën në hartën e muzikës pop. Para se të bëhej këngëtare, Dua ka punuar në një klub nate në Londër. Kështu nis shkrimi i gazetës prestigjioze britanike “The Times”, e cila i referohet sukseseve të këngëtares së hitit...
 • Dua Lipa bashkëpunon me Sean Paul

  Këngëtarja nga Kosova, e njohur në Europë, Dua Lipa si asnjëherë tjetër, rikthehet në një bashkëpunim me reperin xhamajkjan Sean Paul. Pa gënjeshtra, me dëshirën për të shijuar deri në fund çdo natë, kënga e gjinisë Pop premton që do jetë hiti i ri në diskotekat botërore. Në fakt...
 • Dua Lipa intervistë për Tv Klan: “Dua të bëj muzikë që të dëgjohet në gjithë botën”

  “Dëshiroj që të jetë një natë e paharrueshme”, ishte kjo dëshira e Dua Lipës, këngëtares së njohur në tregun botëror të muzikës moderne, pak orë para se të ngjitej në skenën e Tiranës, pas koncertit në vendlindje, Prishtinë. Dhe publiku shqiptar ishte në sinkron me pritshmërinë e artistes kosovare,...
 • “Çelësin e Qytetit” për këngëtaren Dua Lipa

  Kryebashkiaku Erion Veliaj i ka dorëzuar sot Çelësin e Qytetit këngëtares së njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa. Në një pritje të organizuar në ambientet e Bashkisë së Tiranës, Veliaj i ka shprehur mirënjohjen këngëtares me famë ndërkombëtare dhe i ka dorëzuar asaj një prej simboleve që u jepet...
 • Dua Lipa shkel në Kosovë, nesër koncert humanitar në Prishtinë

  Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa, po qëndron këto ditë në Prishtinë. Më 9 gusht, Lipa pritet të mbajë një koncert humanitar në Prishtinë. Dua Lipa është pritur në takime të ndara edhe nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Këngëtarja Lipa...
 • Dua Lipa koncert në Tiranë

  Këngëtarja me famë botërore, nga Kosova, do të mbajë një koncert në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dua Lipa në një postim në Instagram. Koncerti i saj do të zhvillohet në sheshin “Nënë Tereza”, në 10 gusht në orën 20:00. Ajo shkruan se është shumë e...
 • Dua Lipa ju përshëndet me shqiponjën

  Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare ka postuar një foto në rrjetin social Instagram, ku shihet duke bërë shqiponjën. Ajo është bashkë me këngëtarin shqiptar Albert Stanaj. Dua Lipa ka arritur të mrekullojë botën me zërin dhe stilin e saj, ndaj edhe është konsideruar nga shumë media prestigjioze në...
 • Dua Lipa vjen me këngë të re

  Pas projektit të fundit “Last Dance” këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, sjell diçka tjetër. Ndërkohë që fama e saj sa vjen e rritet, artistja ka vendosur të kënaqë fansat e saj me një tjetër projekt muzikor. “Hotter Than Hell”, ky është titulli që Lipa ka zgjedhur për suksesin e...


Emisione