Majlinda Kelmendi

 • Kelmendi zgjedhet “Best Female Judoka 2017”

  Kampionia Olimpike nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e saj. Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka zgjedhur xhudistët më të mirë, dhe Kelmendit i ka takuar çmimi “Best Female Judoka 2017”. “Të shpresojmë që sonte Kosova e jonë të kurorëzohet me çmimin ekuivalent me...
 • Majlinda Kelmendi crowned European Champion

  Majlinda Kelmendi was crowned Thursday the European Champion in judo. The judoka from Kosovo won at the final against Russia’s Alesya Kuznetsova to win the championship held in Poland’s Warsaw. The 25-years old Majlinda was crowned European Champion in 2014, 2016 and 2017; the world Champion in 2013 and...
 • Kelmendi shpallet kampione Europe

  Majlinda Kelmendi është shpallur për të tretën herë kampione e Europës në xhudo. Sportistja nga Kosova triumfoi në Varshavë për peshën deri 52 kilogramë. Kelmendi mundi në finale rusen Kuznetsova. Pas garës ajo deklaroi se mori pjesë në aktivitet edhe pse ishte lënduar 2 javë para tij, një problem...
 • Kelmendi më e mira e Federatës së Xhudos

  Dy herë kampionia e botës, kosovarja Majlinda Kelmendi, e cila i ka dhënë vendit të saj medaljen e parë olimpike ka fituar edhe Çmimin si sportistja më e mirë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Pas një votimi të organizuar online nga tifozët dhe dashamirët e këtij sporti, Kelmendi mori...
 • Majlinda Kelmendi mbërrin në Prishtinë: “E kënaqur që bëra popullin tim të lumtur”

  Fituesja e Medaljes së Artë Olimpike në “RIO 2016”, xhudistja Majlinda Kelmendi, ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari në Prishtinë në orën 18:00. Pritja zyrtare e Majlinda Kelmendit, u bë nga Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, si dhe zyrtarë të lartë shtetërorë. Në një konferencë për mediat kampionja e xhudos u shpreh...
 • Kryeministri serb uron xhudisten kosovare: Hallall të qoftë!

  Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka uruar në mënyrë korrekte xhudisten kosovare, për medaljen e artë që fitoi në Rio 2016. “Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë të keqe. Bravo, hallall i qoftë për këtë sukses, për talentin, aftësinë, shpirtin… Ia...
 • Shuhen zërat, Majlinda Kelmendi del e pastër në testin antidoping

  Majlinda Kelmendi është e pastër. Testet antidoping të bëra pas fitimit të medaljes së artë e kanë nxjerrë xhudistin kosovare të pastër. Në një deklaratë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, e publikuar të martën, theksohet se xhudistja kosovare është e pastër. Majlinda Kelmendi refuzoi në muajin Qershor një kontroll...
 • Majlinda Kelmendi refuzoi kontrollin antidoping në Qershor në Francë, por nuk rrezikon medaljen

  Majlinda Kelmendi refuzoi në muajin Qershor një kontroll antidoping në Francë, por ky veprim nuk vendos në rrezik madaljen e artë të fituar pak ditë më parë në Rio de Zhanerio. Lajmi është konfirmuar nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos për mediat ndërkombëtare, raporton gazeta “The Guardian”. Majlinda Kelmendi mund...
 • Historike! Majlinda Kelmendi, medalje ari në Rio

  Xhudistja Majlinda Kelmendi e ka shkruar emrin e saj me germa të arta në historinë e sportit të Kosovës. Ajo ka triumfuar në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil duke bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Kelmendi mori medaljen e artë për peshën deri në 52 kilogramë, duke mposhtur...
Emisione