Manchester City

 • Mançester Siti fiton derbin

  Mançester Siti fitoi 2 – 1 derbin me Junajtid të dielën në Old Traford. Një sukses i rëndësishëm për më tepër në fushën e rivalit direkt për titullin. Lojtarët e Sitit realizuan të parët me David Silvën, por Rashford rivendosi barazimin para pushimit. Goli që përcaktoi suksesin e ekipit...
 • Manchester City fiton në fund

  Manchester City fitoi përsëri në Premier League, por kësaj here në sekondat e fundit. Skuadra e Guardiola që kryeson renditjen mundi Southampton me rezultatin 2 – 1. Goli i Sterling i dha fitoren City në minutën e gjashtë të shtesës. Diferenca me rivalin kryesor Manchester United mbetet 8 pikë...
 • Kupa e Ligës së Anglisë

  Manchester City siguroi çerekfinalet e Kupës së Ligës së Anglisë pas goditjes së 11-metërshave. Skuadra angleze më në formë për momentin nuk e pati të lehtë të kalonte Wolverhampton. 120 minuta lojë u mbyllën pa gola, ndërsa futbollistët e Manchester City u treguan më të saktë te goditjet e...
 • Manchester Unbited, tjetër hap fals

  Manchester Unbited bën një tjetër hap fals. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinuo u mposht me rezultatin 2:1 në transfertën e Huddersfield. Vendasit shënuan dy herë në pjesën e parë, duke bërë të pavlefshëm golin e Rashford në minutën e 78 të takimit. Kjo humbje i largon akoma më...
 • Real barazon me Tottenham, City mposht Napolin

  Në ndeshjet e një nate më parë të Champiojs League sfida më interesante, ajo mes Real Madrid  dhe Tottenham përfundoi në barazim 1-1. U vendos gjithçka në pjesën e parë të takimit. Fillimisht shënoi autogol Varane e më pas barazoi me 11-metërsh Ronaldo. Pjesa e dytë u shërbeu skuadrave...
 • Manchester City ekipi më i fortë i momentit

  Fundjava që lamë pas solli futbollin më të bukur deri në këtë moment në kampionatet europiane. Tifozët kanë shumë për të debatuar, por cila është skuadra më e fortë e momentit? Sipas një renditjeje bazuar në rezultet e deritanishme, Manchester City që kryeson Premier League, zë vendin e parë....
 • Pësoi aksident me makinë, lojtari rikthehet të stërvitet

  Klubi i Manchester City konfirmoi sot në një postim në Twitter se sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero është kthyer të stërvitet, pas aksidentit me makinë që pësoi në Holandë. Nga aksidenti, 29-vjeçari theu një brinjë e cila e detyroi sulmuesin të qëndronte jashtë fushave të blerta për 10 ditë duke...
 • Aksidentohet rëndë me makinë sulmuesi M. City

  Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero është përfshirë në një aksident me makinë në Holandë. Argjentinasi po udhëtonte me një taksi ditën e djeshme në momentin, që makina u përplas me një shtyllë duke e lënë kështu Agueron me disa dëmtime serioze. Nga njoftimet e para mësohet se Aguero...
 • Lionel Messi tek Manchester City?

  Messi tek Manchester City? Gjithëcka mund të ndodhë por deri tani Asgjë zyrtare nuk ka. Mediat në mbarë Europën raportojnë për një takim sekret mes zyrtarëve të klubit anglez dhe përfaqësuesve të futbollistit për të diskutuar mbi9 një kalim të mundshëm në ekipin që drejton Pep Guardiola. Deri tani...
 • Manchester City nuk ndalet në merkato

  Manchester City nuk po ndal shpenzimet në merkato. Së fundi janë bërë pjesë e ekipit të Pep Guardiola dy lojtarë të tjerë.  Danilo nga Real Madrid dhe Benjamin Mendy nga Monaco. Të dy së bashku kushtuan thuajse 90 milionë euro. Vetëm për Mendy u shpenzuan 58 milionë euro, një...
 • Manchester UTD fiton derbin

  Manchester United fitoi derbin e parë me rivalët e City, edhe pse në një turne miqësor. Djajtë e kuq triumfuan me rezultatin 2 – 0 në International Champions Cup. Golat, në sfidën e luajtur në Hjuston, u shënuan në fundin e pjesës së parë. Fillimisht realizoi blerja e re...
 • Mbappe kërkohet nga Real dhe Man City

  Kylian Mbappe është një nga zbulimet e këtij sezoni. Sulmuesi i ri i Monacos është një golashënues i lindur, duke ndihmuar ekipin e tij të synojë titullin në Francë dhe të jetë ende në garë në Champions. Mbappe në këtë mënyrë po tërheq vëmendjen e klubeve të njohur si...
 • Miliardat e Premier League

  Manchester United dhe Manchester City janë dy klubet me kontributin më të madh në rekordin financiar të të ardhurave që Premier League ka vendosur për sezonin e shkuar. 3.6 miliard pound fitim kanë pasur 20 klubet e shkallës më të lartë të futbollit anglez. Pjesëmarrja e dy klubeve të...
 • Chelsea fiton me Manchester City

  Chelsea vazhdon kryesimin e Premier League. Ekipin i Antonio Conte fitoi supersfidën me Manchester City. Në “Stamford Bridge”, përballja u mbyll 2-1 për vendasit. Cdo gjë u vendos në pjesën e parë. Eden Hazard shënoi shumë shpejt në minutën e 10. Skuadra e Guardiolës megjithatë arriti të vendosë përkohësisht...
 • Champions, 14 gola në dy ndeshje

  14 gola në dy ndeshje të Champions League të zhvilluara mbrëmjen e djeshme. Manchester City fitoi me përmbysje 5 – 3 takimin e parë me Monaco. Skuadra franceze e mbylli në avantazh pjesën parë, por nuk mundi të ruante avantazhin. Falcao shpërdoroi një 11-metërsh, që mund të kishte mbyllur...
 • Messi mbetet një dëshirë e Manchester City

  Manchester City dhe Pep Guardiola nuk heqin dorë lehtë nga Lionel Messi. Tabolidi “The Sun” shkruan se klubi anglez është gati të paguajë 100 milionë paund për të marrë nga Barcelona argjentinasin. Gazeta njofton se palët janë kontakuar në fund të muajit të kaluar, por nuk është paraqitur një...
 • Leicester, surprizë ndaj Manchester City

  Leicester City shfaqi edhe një herë karakterin e kampionit duke mundur 4-2 Manchester City. Surpriza e një sezoni më parë në këtë ndeshje nuk i ngjante aspak ekipit që po luftron për të mbijetuar, ndër më të mirat e kampionatit anglez. Vardy shënoi 3 gola ndërsa një tjetër i...
 • Manchester City ofertë të çmendur për Messin

  Sipas të përditshmes britanike “Mirror”, Manchester City është duke përgatitur një ofertë marramendëse për Lionel Messin. Plot 230 milionë euro janë gati britanikët të ofrojnë për argjentinasin. Trasnfertë rekord që pritet të jetë tejet e frytshme edhe për futbollistin që mund të ketë një pagë mujore prej 2 milionë...
 • City skualifikohet nga League Cup

  Manchester United, mori hak ndaj City për humbjen në kampionat, duke e eliminuar nga gara për League Cup. Juan Matta është shpëtimtari i skuadrës por edhe i trajnerit Mourinho me golin e shënuar në fillim të pjesës së dytë. Fitorja ishte një përgjigje edhe për situatën jo të mirë...
 • Manchester City fiton derbin

  Derbi i 172 i Mançesterit është i City. Në “Old Trafford” skuadra e drejtuar nga Pep Guadriola triumfoi duke mundur rivalin e përjetshëm me rezultatin 2 – 1. Guadriola mundi Mourinho, ashtu si në pjesën më të madhe të rasteve në kampionatin spanjoll. Pavarësisht se mundësinë e parë e...


Emisione