Monika Kryemadhi

 • Protesta e opozitës, Kryemadhi: Rama është kthyer në një send të vjetër

  Pas protestës së opozitës, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje Kryeministrit Edi Rama që të dorëhiqet nga detyra. “I bëj thirrje Edi Ramës që të dalë nga tuneli i krimit, t’i thërrasë ndërgjegjies dhe të dorëhiqet. Nuk ka zgjidhje tjetër dhe të largohet. Ai është kthyer...
 • Video/ Kryemadhi: Tahiri një ushtar me kode mafioze në perandorinë e Edi Ramës

  “Fjalimet e Tahirit me kode mafioze, të cilat mund të deshifrohen nga grupet kriminale, ishin të jashtëzakonshme dhe tregonin hapur hedhjen e topin sa në një anë, në anën tjetër. Edhe fjala e Ramës tregonte implikim e të dy palëve për të arritur në atë qëllim”. Kështu është shprehur...
 • Çështja “Tahiri”, sot në “Opinion” në Tv Klan/ Flasin Rama, Berisha dhe Kryemadhi

  Zhvillimet më të fundit të aktualitetit që kanë të bëjnë me dorëzimin e mandatit të ish-ministrit Tahiri do të trajtohen sonte në mbrëmje në orën 21:00 në emisionin “Opinion”. Përveç panelit te pranishëm në studio për ngjarjen në fjalë kanë folur posaçërisht për emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama, ish-Kryeministri...
 • LSI: Do kërkojmë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Rama

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se grupi parlamentar do të kërkojë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit të LSI, Kryemadhi thotë se kjo kërkesë vjen pas fjalorit të papërshtatshëm të Kryeministrit në seancën e...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI, Ç’PO NDODH ME LSI-në?

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Ervis Iljazaj – Drejtor “Mapo” Juli Xhokaxhi – Gazetare “ABC NEWS” Artan Hoxha – President “Tirana Business Univetsity”   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është shprehur se çizmja e hedhur kundrejt kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Shqipërisë,...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Rama përgjon Presidentin

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se Kryeministri përgjon Presidentin e Republikës. E ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryemadhi bëri me dije se Rama ka përgjuar Metën edhe kur ky i fundit ishte kryetar Kuvendi në legjislaturën e kaluar. Sipas kryetares së LSI, Ilir Meta përgjohet...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Nëse do LSI i merr Ramës 8 deputetë

  Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu u shpreh se nëse do Lëvizja Socialiste për Integrim mund t’i marrë Edi Ramës 7 apo 8 deputetë. Baza e PS është e zhgënjyer dhe gjendja në terrenin e saj është në...
 • STOP – EMISIONI 106 (SEZONI 3)

  Kryemadhi: Zoti është me opozitën, Veliaj mbjell pemë në tv. Një ditë para protestës së 27 janarit, Monika Kryemadhi u shpreh, se në të marrin pjesë jo vetëm shqiptarët, por edhe ndërkombëtarët e martuar me shqiptare. Sipas saj, Zoti është me opozitën.Prej shumë javësh kryetari i bashkisë së Tiranës...
 • Kryemadhi: Protesta e 27 Janarit, beteja e parë e luftës për të rrëzuar Edi Ramën

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se sapo ka nisur lufta për të rrëzuar Qeverinë Rama. Në një deklaratë për mediat nga selia e partisë që drejton, Kryemadhi u shpreh se protesta e 27 Janarit është vetëm fillimi i betejës për të larguar Kryeministrin Edi...
 • STOP – EMISIONI 102 (SEZONI 3)

  Pirueta e Monika Kryemadhit dhe zgjidhja e problemit të të moshuarës. Monika Kryemadhi ka dalë këto ditë nëpër takime në bazën e LSI, për të bindur qytetarët , që të ngrihen kundër qeverisjes së Edi Ramës.Por “Stop” kujton disa nga momentet “pikante” të piruetave politike të zonjës Kryemadhi, që...
 • Video/ “Goditi Ramën me çizme”, Kryemadhi: Meta s’më flet, kur shkoj në shtëpi bën sikur fle 

  Presidenti Ilir Meta duket se nuk e ka pritur aspak mirë veprimin e kryetares së LSI Monika Kryemadhi e cila vetëm disa ditë më parë gjuajti me çizme drejt kryeministrit Edi Rama në Parlament. Këtë e konfirmoi edhe Kryemadhi në “Zonë e Lirë” teksa tha se pas këtij veprimi...
 • 6 deputetët e opozitës përjashtohen 10 ditë nga Byroja e Kuvendit

  Byroja e Kuvendit vetëm me votat e shumicës ka vendosur të dënojë me 10 ditë përjashtim nga seanca plenare dhe komisionet parlamentare 2 deputetët e LSI, Monika Kryemadhin e Endrit Brahimllarin, Flamur Noka, Ervin Salijanji, Endri Hasa e Bardh Spahiu nga Partia Demokratike për veprimet e kryera gjatë seancës...
 • SP: Disciplinary measure for 7 MPs of opposition

  The Socialists have formalized their request to the Speaker of the Assembly to take disciplinary measures against 7 opposition MPs for verbal and physical violence carried out against the prime minister, cabinet members, and guard workers during the session on Monday where the General Prosecutor temporary. In a paper...
 • OPINION – PERLESHJE NE PARLAMET, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Preç Zogaj, Ylli Manjani, Iris Luarasi, Lorenc Vangjeli; Lidhje direkte me: Floida Kërpaçi dhe Monika Kryemadhi Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, të hënën ka deklaruar se ndërprerja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, njëkohësisht një nga deputetët më të vjetër, është një puç i fjalës së lirë....
 • Konventa e LSI/ Kryemadhi: Nuk presim më, do përballemi me mazhorancën e kapur nga krimi

  Në Konventën Kombëtare të Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi ka deklaruar se janë gati që të përballen dhe të ngrihen kundër kësaj mazhorance të cilën ajo e akuzoi si të lidhur me krimin. Kryemadhi drejtoi gishtin ndaj Kryeministrit Edi Rama, si personin e vetëm pergjegjës për situatën...
 • Kryemadhi takohet me ambasadoren e Kinës

  Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi priti sot në një takim Ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, Jiang Yu.  Kryetarja e LSI vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera miqësore midis dy vendeve, duke vlerësuar gjithashtu angazhimet e Kinës në mbështetje të zhvillimit ekonomik të Shqipërisë.  “Ne mbështesim programin, ‘Një Brez Një rrugë’...
 • OPINION – CFARE FSHIHET PAS PERGJIMEVE?

  Të ftuar: Mustafa Nano, Iris Luarasi, Artan Hoxha, Shkullaku, Preç Zogaj, Basir Çollaku Lidhje direkte me: Monika Kryemadhi Ka drejtues policie që kanë 4-5 milion euro në shtëpi, të fituara nga trafiku i drogës. Lajmi është konfirmuar sonte, në studion e emisionit Opinion nga gazetari Basir Çollaku, i cili theksoi...
 • Kryemadhi: Fondacioni SOROS në Shqipëri ka punuar kundër LSI

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se fondacioni SOROS dhe organizata të financuara prej saj në Shqipëri kanë punuar kundër Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në një lidhje live me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryemadhi u shpreh se fondacioni Soros gjatë gjithë këtyre viteve ka përbaltur shoqërinë shqiptare....
 • Kryemadhi sulmon Ramën: Djalli ka zaptuar çdo territor të vendit

  Në një takim me drejtuesit e degëve të LSI-së, kryetarja Monika Kryemadhi ka paralajmëruar se do të mbledhin Konventën Kombëtare të partisë në lidhje me situatën politike aktuale për të sqaruar pozicionin opozitar të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi akuzoi Qeverinë Rama për qëndrimin hipokrit...
 • Kryemadhi: Tahiri veç viktima e radhës, Rama të ikë vetë

  Në studion e ABC News, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka folur për aksionin e opozitës përballë situatës së krijuar, pas përgjimeve italiane që implikojnë edhe ish ministrin Saimir Tahiri në trafikun e drogës. Kryemadhi i bëri një paralajmërim të fortë kryeministrit Rama që të largohet, si përgjegjës për...
Emisione