Osman Mula

 • RUDINA – IRENA KITA PREZANTON MOTREN; OSMAN MULA!

  Të ftuar: Irena Kita, Juriste & Fashion Blogere dhe Albana Dimushi – Administratore, agjensise imobilire “Rexhina” (motra e Irena Kitës) Osman Mula- Instumentist, kompozitor dhe regjisor, Mjeshtër i Madh  ...
 • Osman Mula flet për pasionin e fshehur: Piktura është dashuria ime e tretë

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula ka folur sot në “Rudina” për dashurinë e tij të tretë, pikturën. Mula ka rrëfyer se pikturon prej 10 vitesh dhe tashmë e quan kërkesë të trurit. Por, edhe pse punon për 6 orë në ditë në pikturë, kompozitori dhe regjizori nuk lë asnjëherë...
 • Video/ Mula kritikon këngëtarët e rinj: Nuk kanë stil, përsërisin të njëjtat fjalë

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula kritikoi përmes emisionit “Rudina”, këngëtarët e rinj. Sipas tij ka këngëtarë mjaft të talentuar, por nuk dinë të zgjedhin poezinë dhe janë të përsëritshëm. Mula tha se këngët e sotme janë të gjitha gjysmë shqip, gjysmë anglisht, kanë folk dhe baladë dhe nuk kanë...
 • Video/ Osman Mula emocionon publikun, këndon “live” në emision

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula ka qenë sot i ftuar në “Rudina” nga ku rrëfeu jetën e tij. Mula e ka nisur fillimisht karrierën e tij si saksofonist dhe më pas i’u përkushtua kompozimit dhe regjisë. Ai është vlerësuar si ndër më të mirët në kompozim dhe ka marrë...
Emisione