polici

 • Lajmet të mira nëse jeni nisur drejt Llogarasë

  Të gjithë ata që këtë të martë janë nisur apo po planifikojnë të shkojnë drejt Jugut të vendit, lajmi i mirë është që në drejtim të Llogarasë nuk ka fluks automjetesh, ndaj dhe mund të lëvizni të qetë, pa u shqetësuar për trafikun. Në një njoftim për mediat, Policia...
 • Video/ Në Rrugën e Kombit, me policët e Kosovës

  Bashkëveprimi dhe ndërveprimi policor mes dy strukturave policore, asaj shqiptare dhe kosovare ka sjellë një përqasje më pozitive dhe më miqësore ndaj drejtuesve të mjeteve, sidomos me bashkëkombasit tanë të Kosovës. Kështu thuhet në një njoftim të policisë, që thekson se ky bashkëpunim ka sjellë me shumë prezencë policore...
 • Ndalohen në Gjermani dy familje shqiptare

  Policia Federale ka ndaluar dhjetë shqiptarë që të hyjnë ilegalisht në Gjermani. Fjala është për dy familje të cilat ishin në një minibus në autostradë, afër Rottal-Ost kur u kontrolluan nga policia. Fillimisht të gjithë ata treguan dokumentet e rregullta shqiptare të udhëtimit. Por kontrolli i hollësishëm që iu bë dokumenteve të...
 • Aksidentohet për vdekje një punonjës policie

  Një punonjës policie ka humbur jetën mëngjesin e së dielës, pas një aksidenti me makinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 05:08 në afërsi të Kryqëzimit të Kallmetit, në autostradën Lezhë – Shkodër. Viktima është një 50 – vjeçar me iniciale L.N, i cili udhëtonte me një Benz, kur ka dalë...
 • Pretendoi se ishte portugez pa ditur gjuhën, 4 vjet e 6 muaj burg për shqiptarin në Britani

  Një trafikant shqiptar droge, i cili pretendoi se ishte portugez, por dështoi dy herë në testin e gjuhës, është dënuar me burg nga një gjykatë në Britani. 20 – vjeçari Artinis Hajdarmataj, i cili jetonte në Windmill Road, Croydon u dënua me 4 vjet e 6 muaj burg nga...
 • Dogji mbi 5 ha bimësi me një cigare, ndalohet adoleshenti

  Tiranë/ Policia ka identifikuar dhe ndaluar autorin e vendosjes së zjarrit në fshatin Kuç, që çoi në djegien e mbi 5 hektar bimësi. Ai është 16 – vjeçari R.L., banues në fshatin Gjokaj, Bashkia e Vorës, i proceduar më parë për veprën penale “Prerje e paligjshme e pyjeve”. Adoleshenti,...
 • Panik në Bruksel, policia hap zjarr ndaj makinës me eksplozivë

  Policia belge ka arritur të shmangë një sulm të mundshëm terrorist. Fare pranë lagjes famëkeqe Molenbeek në Bruksel, forcat e policisë kanë hapur zjarr në drejtim të një makine për të cilën kishte të dhëna se transportonte lëndë eksplozive. Pasi e ka ndjekur për një farë kohe, policia arriti...
 • Vdekja e dyfishtë lë pa fjalë policinë

  Autoritetet franceze po hetojnë vdekjen misterioze të dy shokëve, trupat e të cilëve u gjetën në bahçen e një shtëpie, pa shenja dhune. Lucien Pérot, 69 vjeç, dhe Olivier Boudin, 38 vjeç, sipas BBC kanë vdekur ndërkohë që po hanin një vakt sëbashku. Trupat e tyre u gjetën të...
 • Lufta kundër kanabisit, vijon monitorimi ajror

  Policia e Shtetit, Policia Kriminale Italiane dhe Guardia di Finanza vijojnë monitorimin e përbashkët ajror për kontrollin e territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. “Si asnjëherë më parë, një koordinim forcash dhe bashkëpunim në formacion i mjeteve ajrore të dy vendeve, Shqipërisë...
 • Shpërndanin kokainë në gjithë Tiranën, 3 në pranga

  3 persona u vunë në pranga, ndërsa 1 tjetër u shpall në kërkim në një operacion policor antidrogë pasditen e së martës në Tiranë. Gjithçka ndodhi në zonën e Don Boskos, ku pas informacioneve të marra policia tentoi të ndalojë një automjet tip Citroen ku udhëtonin Blendi Peca dhe...
 • 22 – vjeçari vritet për një telefon, arrestohet autori dhe 3 bashkëpunëtorë

  Sherri për shitjen e një celulari mes disa të rinjve në Tiranë ka përfunduar me një të vdekur. Ngjarja ndodhi mesnatën e hënës në rrugën Gjin Bue Shpata, pranë stadiumit Dinamo në kryeqytet. Marvi Mihali 22 – vjeç ky që shihni në këtë foto i kishte blerë një aparat...
 • Kthehen nga Franca dhe Belgjika 31 emigrantë shqiptarë

  Janë riatdhesuar sot nga Franca dhe Belgjika 31 shtetas shqiptarë, me qëndrim të parregullt në këto 2 vende. Fluturimi me avion të posaçëm nga Franca. Në operacion mori pjesë Franca si vendi organizator, Belgjika si vend përfitues, dhe Policia Shqiptare si mbështetëse, me financim të agjencisë FRONTEX. Në një...
 • Kur krimineli shpëton paq dhe vë në lojë policinë

  Një i dyshuar në kërkim arriti të shmangte arrestimin nga policia, duke u ngjitur në çati. Policia në Grimsby, në veri-lindje të Lincolnshire, nuk ishte në gjendje të rrëzonte derën e shtëpisë, pasi  po përpiqeshin të arrestonin të dyshuarin, të kërkuar për “një sërë krimesh”. Ata u detyruan të tërhiqen...
 • Arrestohen 3 punonjës të Hetimit Tatimor

  Tre punonjës të Hetimit Tatimor në Tiranë janë vënë në pranga mbrëmjen e së premtes, pas një denoncimi të bërë nga një subjekt privat tek Kryeministri Edi Rama. Në një konferencë për shtyp gjatë ditës së sotme, kreu i policisë së Tiranës, Ardi Veliu sqaroi se në pranga kanë rënë: “Ermal Harizaj,...
 • Atentati ndaj aktorit te gjimnazi “Partizani”, arrestohet autori dhe bashkëpunëtori i tij

  Policia e Tiranës arrestoi Miklar Tolën, si autorin e plagosjes së aktorit Mishel Manokut, pranë gjimnazit “Partizani”, në rrugën “4 Dëshmorët”, rreth orës 21:10 të së enjtes. 31 – vjeçari Tola, të cilin e shihni në këtë foto, u arrestua nga efektivët Komisariatit Nr.4, në Kombinat, disa orë pas...
 • Tiranë/ 9 të arrestuar në 24 orë

  Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Tiranës ka arrestuar, ndaluar dhe proceduar 20 persona. 9 janë të arrestuarit për vepra të ndryshme penale, ndërsa 1 ishte i shpallur në kërkim. Ndërkohë në gjendje të lirë janë proceduar 9 veta, ndërsa 1 tjetër është shpallur në kërkim. Kështu, një 34...
 • Fundjava jashtë Tiranës, policia apel qytetarëve

  Nisur nga vrojtimet e dy javëve të fundit, Policia Rrugore njofton se për ditën e nesërme ngarkesa në aksin rrugor Tiranë – Gjiri i Lalzit do të jetë e mbingarkuar, për shkak të fluksit të mjeteve të pushuesve nga Tirana dhe qytetet e tjera që synojnë këtë zonë plazhi....
 • Video/ Kapen drogë e armë në Tiranë

  60 kilogramë kanabis, si dhe 3 armë gjahu janë sekuestruar nga policia e Tiranës këtë të enjte, në një operacion të koduar “Ndjekja”. Në pranga kanë përfunduar 2 persona, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Të arrestuarit janë Siçiljan Çakraj, 20 – vjeç, lindur në Tropojë dhe banues...
 • Shpërthim përballë Inxhinierisë së Ndërtimit

  Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës në Tiranë. Sipas policisë rreth orës 04:20, në numrin e emergjencave civile 112, ka ardhur njoftim për një shpërthim përballë Inxhinierisë së Ndërtimit. Me të mbërritur në vendin e ngjarjes, policia ka konstatuar të dëmtuar një dyqan ushqimi të shpejtë. Paraprakisht, sqaron policia...
 • Kanabisi/ Demiraj inspekton territorin: Asnjë rast kultivimi në zonat problematike

  Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj kreu sot një inspektim ajror për të monitoruar gjendjen e kultivimit të lëndeve narkotike Cannabis Sattiva. Në një njoftim për shtyp thuhet se gjatë këtij inspektimi, që u shtri në të gjithë territoret që kanë qenë problematike gjatë vitit të kaluar, nuk...
1 2 3 16
Publicitet
Emisione