Gati Shkolla e Baletit, kushte moderne

Veliaj: Rikonstruktuam dy shkolla kombëtare për artistët e rinj

Disa muaj pas fillimit të rinkstruksionit Shkolla e Baletit ka çelur dyert duke ofruar mjedise moderne për 230 artistët e rinj që studiojnë aty.

Gjatë inagurimit, ku e pranishme ishte edhe Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro, Kryebashkiaku Veliaj u ndal tek vizita e parë në këtë shkollë.

Për Veliajn, rregullimi i dy shkollave kombëtare për artistët e rinj konsiderohet një premtim i përmbushur. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro vlerësoi punën e bërë deri me tani me infrastrukturën shkollore.

Veliaj u bëri thirrje pedagogëve dhe të artistëve, të cilët tashmë kanë dalë në pension, që të bashkëpunojnë dhe të kontribuojnë sërish për brezin e ri. 

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione