Porositë e Hahn në Twitter mbetën kujtim në mur?!

Bashkimi Evropian është në heshtje dhe se ditëve të fundit nuk ka dhënë ndonjë mesazh lidhur me tejkalimin e krizës politike në Maqedoni.

Njëlloj edhe eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn nuk është deklaruar lidhur me krizën, ndërsa kanë munguar edhe porositë e lëshuara përmes Twitter për të rikujtuar politikanët për zhbllokimin e ngërçit politik. Kanë kaluar disa muaj dhe se porositë e Han as që janë përfillur, duke përfshirë edhe ato të lëshuara përmes rrjeteve sociale. (INA)

 

 

 

Kategori
RajoniTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*
Emisione
Të Lidhura

 • Europa ime, një peshk me mushkëri

  Gjuha e vendasve është çelësi që hap derën për në zemrën e tyre, thotë Rumjana Zacharieva. Shkrimtarja ka ardhur nga Bullgaria në Gjermani. Një thirrje letrare ndaj të gjithë...
 • Horoskopi ditor 15 prill 2017

  Dashi – E shtuna do jetë mjaft pozitive në shumë drejtime. Saturni do të ketë ndikim pozitiv dhe do ju ndihmojë që t’i vini gjërat në vijë. Disa prej jush...
 • Parashikimi i motit 15 prill 2017

  Vendi ynë gjatë orëve të paradites do të mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat...
 • Referendumi në Turqi dhe fuqizimi i Erdoganit

  Turqia zhvillon të dielën një referendum kushtetues, ku votuesit do të pyeten nëse dëshirojnë apo jo të kalojnë nga sistemi i tanishëm parlamentar në një presidencë të fuqishme me...