Prokuroria: Mark Frroku të dënohet me 25 vite burg

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me 25 vite burg për ish-deputetin Mark Frroku. Mbi të rëndojnë akuzat e  vrasjes së Aleksandër Kurtit në Brukesel në vitin 1999, pastrim dhe fshehje  parash si dhe ndertim i paligjshëm.

Për vrasjen e 18 viteve më parë u kërkua dënimim me 17 vite. Për akuzën  e fshehjes së parave 3 vite heqje lirie ndërsa për pastrimin e parave 15 vite. 4 vite u kërkuar për ndërtimin e paligjshëm.

Përfundimisht Prokuroria kërkoi dënimin me 25 vite burg në total për ish-ligjvënesin. Gjithashtu për Mark Frrokun u kërkua që me vendim gjykata t’i hiqet e drejta për të ushtruar funksione publike per 10 vitet e ardhsme.

Në seancën e radhës avokatët mbrojtës pritet të lexojnë konluzionet e tyre ku do të kërkojnë pafajsi për klinetin e tyre.

Ditën e mërkurë gjykata e Tiranës vendosi të shapllë të pafajshëm bashkëpunëtorin e Mark Frrokut ne varsjen e Aleksandër Kurtit. Sipas togave të zeza provat e sjellë nga Prokuroria nuk ishin të mjaftueshme për ta dënuar me 16 vite burg Kristjan Marinaj.

Togat e zeza rrëzuan dëshmitë e personave që kanë qenë dëshmitarë okular dhe disa efektive policie, të cilët implikonon Marinajn.

Tv Klan

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...