Zgjidhen 2 nënkryetarët e Kuvendit dhe drejtuesit e komisioneve parlamentare

Janë zgjedhur sot dy nënkryetarët e Kuvendit dhe drejtuesit e komisioneve parlamentare të drejtuara nga pozita dhe opozita.

Nënkryetarë të Kuvendit u zgjodhën Vasilika Hysi nga PS dhe Edi Paloka nga PD.

Ndërsa, në postet e kryetarëve, zvkryetarëve dhe sekretarëve të komisioneve të përhershme të Kuvendit u zgjodhën:

Komisioni për Çështje Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

Ulsi Manja – kryetar

Eduart Halimi – zvkryetar

Klotilda Bushka Ferhati – sekretare

Komisioni për Ekonominë dhe Financat

Erion Braçe –  kryetar

Jorida Tabaku – zvkryetare

Anastas Angjeli – sekretar

Komisioni për Sigurinë Kombëtare

Ermonela Felaj – kryetare

Flamur Noka – zvkryetar

Pjerin Ndreu – sekretar

Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese Tregtinë dhe Mjedisin

Eduart Shalsi – kryetar

Florian Mima – zvkryetar

Besnik Bare – sekretar

Komisioni i Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik

Albana Vokshi – kryetare

Milva Ikonomi – zvkryetare

Fidel Ylli – sekretar

Komisioni për punën Çështjet Sociale dhe Shëndetësisë

Petrit Vasili – Kryetar

Elisa Spiropali – zvkryetare

Klodiana Spahiu – sekretare

Komisioni për Politikën e Jashtme

Mimi Kodheli – kryetare

Klajda Gjosha – zvkryetare

Elona Gjebrea Hoxha – sekretare

Komisioni për Integrimin Europian

Genc Pollo – kryetar

Bledar Çuçi- zvkryetar

Fatmir Veliaj – sekretar

/tvklan.al

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*