Blendi Fevziu

 • NE KURTHIN E PITER PAN!

  Alketa dhe femijet ne audicione! Arberia Hadergjonaj! Blendi Fevziu! Kamera e fshehte: Eno! Letra e Sirgit!...
 • Intervista e plotë/ Lu: Së shpejti ndjekje penale për “Tahirin”; Kelmend Balili pritet të arrestohet

  Ambasadori amerikan Donald Lu për herë të parë ka folur në një intervistë televizive. I ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan, në fund të mandatit të tij si ambasador amerikan në Tiranë, Lu foli kryesisht për reformën në drejtësi. Ambasadori deklaroi se së shpejti pritet...
 • RUDINA – BLENDI FEVZIU RREFEN PASIONIN PER UDHETIMET; SHENJAT ME ME FAT TE MUAJIT PRILL!

  Të ftuar: Blendi Fevziu – Gazetar Takimi i fundit i gazetarit Blendi Fevziu me ish-Kryeministrin Sali Berisha është përfolur dhe komentuar nga mediat online si një ritakim domethënës mes tyre, pas një “ftohjeje” prej disa vitesh. Por, sot gazetari i ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan foli...
 • Video/ “Këto raste t’i gjen edhe fati”. Fevziu flet për intervistat me personazhet e huaj

  Ai është një nga gazetarët më të njohur i cili prej vitesh ushqen një pasion shumë të madh për udhëtimet dhe eksplorimin e botës. Blendi Fevizu ishte sot në studion “Rudina” në Tv Klan nga ku foli pikërisht për dashurinë për udhëtimet dhe personazhet interesante që ka takuar. Fevziu...
 • Video/ Fevziu: Takimi me Berishën, jo ftesë për emision

  Takimi i fundit i gazetarit Blendi Fevziu me ish-Kryeministrin Sali Berisha është përfolur dhe komentuar nga mediat online si një ritakim domethënës mes tyre, pas një “ftohjeje” prej disa vitesh. Por, sot gazetari i ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan foli rreth këtij takimi, ku sqaroi se...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Nëse do LSI i merr Ramës 8 deputetë

  Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu u shpreh se nëse do Lëvizja Socialiste për Integrim mund t’i marrë Edi Ramës 7 apo 8 deputetë. Baza e PS është e zhgënjyer dhe gjendja në terrenin e saj është në...
 • Video/ Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut: Ka mbetur ndonjë Parti Komuniste në Shqipëri?

  Gazetari Blendi Fevziu i ka dhuruar librin e tij mbi historinë e Enver Hoxhës, ish-kryetarit të Bashkisë së Nju Jorkut, Rudy Giuliani, i cili sonte ishte i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Por, ish-kryebashkiaku i Nju Jork, një personalitet i shquar amerikan, ishte kurioz të dinte nëse...
 • Video/ A ka një hetim për ish-Kryeprokurorin Llalla në Shqipëri?

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj u pyet nga gazetari Blendi Fevziu edhe për çështjen e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla, pas ndalimit të hyrjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të përfshirjes në korrupsion domethënës, vendim i marrë nga Sekretari i Shtetit Rex Tillerson. Për çështjen e Kryeprokurorit Adriatik...
 • A fshihet Klement Balili në Shqipëri? Përgjigjet Xhafaj

  Gazetari Blendi Fevziu e pyeti Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj edhe për Klement Balilin, i cili prej më shumë se një viti është në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.   Fevziu: Çfarë po ndodh me Balilin? Xhafaj: Është në proces kërkimi dhe jemi fort të angazhuar. Fevziu: Keni kryer një operacion...
 • Xhafaj paralajmëron arrestime të reja javën e ardhshme

  Javën e ardhshme pritet që të ketë një valë të re arrestimesh kundrejt personave të cilët kanë grabitur e tjetërsuar pronat publike, kryesisht në vijën bregdetare. Deklarata vjen nga Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, përballë gazetarit Blendi Fevziu....
 • Video/ Vrasja me silenciator në Tiranë, Xhafaj zbulon pistën e hetimit

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nga studio e emisionit “Opinion” tha se vrasja me silenciator mbrëmjen e së mërkurës, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, dyshohet të ketë ndodhur për llogari të vjetra financiare. 64-vjeçari Afrim alias Memli Begalla u qëllua për vdekje një natë më parë dhe deri...
 • Si funksionojnë grupet kriminale në Shqipëri, Xhafaj: I kemi identifikuar anëtarët

  I ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ripërsëriti se janë rreth 40 grupe të strukturuara kriminale që operojnë në vend, anëtarët e të cilëve janë identifikuar nga autoritetet. Ministri zbuloi mënyrën si funksionojnë këto grupe. “Natyrisht nuk janë grupe të...
 • Çfarë po ndryshon për Shqiptarët në Ballkan?

  “Shqiptarët janë në momentin e tyre më të mirë historik”, deklaroi një politikan me rastin e hapjes së vitit të Skënderbeut. Nisur nga një shikim thjeshtë historik, deklarata e tij ishte korrekte. Por nuk mjafton vetëm kaq? Pyetja e parë që më erdhi ndër mend pas saj, është a...
 • Si po qeveris Rama?

  Nga Blendi Fevziu Si po qeveris Rama? Kjo pyetje që më drejtoi disa ditë më parë një njeri i rëndësishëm i biznesit nga Kosova më bëri të reflektoj për t’i shpjeguar më mirë përgjigjen time. Rama nuk po qeveris fare! Kur them “nuk qeveris” nuk e kam fjalën që...
 • Presidentët Meta dhe Thaçi sonte në “Opinion”

  Emisioni i fundit e këtij viti në “Opinion” do të jetë për shqiptarët. Dy krerët e shteteve në Shqipëri dhe Kosovë, përkatësisht Ilir Meta dhe Hashim Thaçi do të jenë sonte në intervista të veçanta për gazetarin Blendi Fevziu. Ata do të flasin për ngjarjet më të rëndësishme politike,...
 • Video/ “A është e kapur opozita”? Basha replika me gazetarët në Opinion

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për rolin e opozitës pas zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme me votat e mazhorancës. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Basha ka replikuar me gazetarin Çim Peka. Ky i fundit ka kritikuar kryedemokratin përse nuk u përgjigjet ambasadorëve Lu-Vlahutin,...
 • Lulzim Basha sonte në “Opinion” në Tv Klan

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do t’u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve mbrëmjen e së enjtes në studion e “Opinion”, në Tv Klan. Në përballjen e parë me gazetarët në një studio televizive pas zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, protestës dhe incidenteve në seancën e së hënës,...
 • Çfarë e lidh me Shqipërinë miliarderin e arrestuar Saudit?

  Nga Blendi Fevziu- Ualed Bin Talal Al Saudi, një ndër njerëzit më të pasur të botës dhe njëkohësisht një prej pasanikëve më mediatikë të globit është arrestuar dje në Arabinë Saudite. Arrestimi i tij është pjesë e një fushate anti-korrupsion ndërmarrë nga princi saudit i Kurorës, një 32 vjeçar...
 • Përse u largua Visho Ajazi?

  Nga Blendi Fevziu – Visho Ajazi, shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, ose siç njihet rëndom, shërbimi sekret, ka dhënë sot dorëheqjen. Dorëheqja, edhe pse burime mediatike thonë që është vendosur të premten, ka qenë e papritur. Ka qenë e papritur për Presidentin Meta, për krerët e partive opozitare Basha...
 • “Letërsi në nxitim” me Blendi Fevziun

  I ftuar për të folur për “Letërsi në nxitim” në Festivalin Ndërkombëtar të Letërsisë të zhvilluar në Tiranë, gazetari Blendi Fevziu, interesit të bashkëbiseduesve për polemikat e shkaktuara nga sulmi i Kryeministrit Edi Rama ndaj gazetarëve iu përgjigj kështu: “Nuk Besoj se i ka fyer, sepse që të të...
1 2 3 6
Emisione